Skocz do zawartości

Szukając atlasa.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Może jest tu ktoś, mający pojęcie w temacie, chętny do ustrzeżenia mnie przed popełnieniem głupoty. Na co należy zwracać uwagę szukając atlasa w sieci? Jakie marki są sensowne ekonomicznie i dlaczego allegro to nie dobry pomysł?

 

A teraz coś trochę dziwacznego. Czy są ciche atlasy? Te z którymi miałem do czynienia należało by raczej kwalifikować do maszyn jazgotliwych.

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecam firmę Finnlo. 6 lat temu kupiłem model Finnlo Autrak 1000. Atlas super. Nic się nie kiwa, nic nie skrzypi. Jakość wykonania b. dobra. Teraz już nie produkują tego modelu i nie wiem jak stoją z jakością.

Na te modele z allegro, itp nawet nie ma co patrzeć ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co generalnie jest z tymi allegrowymi nie tak? Są niebezpieczne? Patrząc na ceny, to podpowiedziane Finnlo jest chyba trochę jak taki Astro Physics w naszym światku. Ja potrzebuje Synty :) Jak nie znajdę czegoś w tym stylu, cały pomysł zostanie odstawiony do szuflady "w lepszych czasach".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, problem w tym, że ja nie do końca wiem czego chcę... może inaczej, składowe mojej rodziny mają dosyć mętne oczekiwania. To generalnie musi być coś, co pozwoli na samodzielny trening bardziej kondycyjny niż siłowy w reżimie jednoosobowym - bez asysty. Mając mniej więcej tak sprecyzowane warunki, uznałem, ze wszelkie ławki z wolnymi sztangami na stojakach nie wchodzą w grę. Bieżni i rowero-maszynek nie potrzebuje, mam kilkadziesiąt kilometrów bieżni w okolicznych lasach :) Drogą eliminacji pozostał mi któryś z typów atlasów.

 

Sądziłem, że coś w ten deseń było by maksymalnie uniwersalne:

 

1 - http://www.sklep-presto.pl/product-pol-39696-Atlas-treningowy-Tytan-2-HMS.html

2 - http://www.sklep-presto.pl/product-pol-39396-Atlas-3-stanowiskowy-4700-BatSport.html

 

Jednak to drogawe - podobne rozwiązania na allegro są prawie o połowę tańsze. Nie wiem teraz czy jest to po prostu efekt dopłaty za markę czy jednak te masówki ustępują znacząco jakością i bezpieczeństwem.

 

Problem w też w tym, że sporo się zmieniło w moim organizmie ostatnio i zaczynam odczuwać coś w rodzaju efektów silnej zmiany masy. Przez kilka ostatnich miesięcy pozbyłem się prawie 20% wagi startowej. Zaczynam wyglądać ... dziwnie. Cały czas mam wrażenie, że razem ze smalcem znikam też ja :) Poza wymianą całej garderoby nie mogę zrobić za wiele, poza regularnym treningiem jednak siłowym. Patrząc na to jak się cały ten mój proces rozwija już wiem, że nie będzie to słomiana akcja na jeden miesiąc. Uznałem, że przy kosztach karnetów, ma sens zbudowanie sobie własnej stacji grozy :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na oba. Zanim cokolwiek napiszę, który warto, należy się upewnić czy można regulować rozstaw tych uchwytów - zaznaczyłem na rysunku. Jeżeli nie można to od razu odpadają, ponieważ każdy ma inną długość rąk. Oraz dlatego, że im dłuższa odległość od ciała, tym więcej siły potrzeba aby ściągnąć do siebie.

 

pol_pl_Atlas-3-stanowiskowy-4700-BatSport-39396_1.jpg

pol_pl_Atlas-treningowy-Tytan-2-HMS-39696_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.