Skocz do zawartości

Delta Optical Apollo 22x100 12x60 30x50 15-70x27 Philips SPC 900 NC SC1,5


harryLH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem raczej obserwatorem, niż osobą do "klikanej dyskusji", stąd moja prośba do moderatorów - z powodu nie wywiązania się z warunków regulaminu forum, proszę o nie usuwanie niniejszego postu, a pozostawienie go jako informacji dla rzetelnych użytkowników forum, którzy mogli by

nabyć i w pełni wykorzystać niezużytkowany należycie do tej pory sprzęt, o którym tu mowa, a który może już nie być łątwo dostępny.

Na allegro - pod moim nickiem (harryLH) wystawiłem m. in. następujący sprzęt:

Delta Optical Apollo 22x100;

Luneta ukraińska 30x50;

Lornetka Delta Optical Everest 12x60 WA (lekko rozkolimowana - pozbywam się bo nie mam gdzie jej naprawić);

Lornetka Sunagor 15-70x27;

Aukcje to licytacje, więc nie precyzuję cen - mogą ulec zmianie, ale info o samym sprzęcie:

U mnie poniekąd (w większości przypadków) zalega, a przecież komuś może posłużyć. Dbam o optykę i to najważniejsza cecha moich przedmiotów, plus jakość wykonania - są to modele wykonane b. dobrze i tak oceniam ich stan, z małymi wyjątkami.

Apollo mi zalega - użyłem mniej niż 10 razy - na goliacie, ale jak dla mnie - nie była to wygodna współpraca, sprzęt nówka od producenta, obraz igła - brak śladów użytkowania - jedynie na pokrowcu może być coś widoczne, ale i on był w szafie.

Everesta, szkoda mi, i gdybym miał gdzie go zrobić, na pewno bym nie puszczał, jestem fanatykiem wyszukiwania Merkurego na jasnym jeszcze niebie - i tu ta lornetka była niezastąpiona... Optyka igła, minus to te rozkolimowanie. Luneta ukraińska
zakupiona na allegro kilka lat temu - jako wyprzedaż magazynu, któy długo zalegał - choć widać, iż pochodzi z początku lat 90 ma nawet instrukcję w zestawie (minus to lekkie pęknięcie na futerale plastikowym), ale jakość obrazu równie dobra co w poprzednich modelach.

Ostatnia z wymienionych to lornetka "na studia" mała poręczna, sprowadzona specjalnie na studia zza granicy - byłem drugim właścicielem, ale zapewniam i w tym przypadku jak na jej parametry obraz jest ok.

Za sprzedane przedmioty chcę kupić jeden mniejszy, a bardziej dla mnie poręczny sprzęt, jakim jest zmodyfikowany refraktorek, do przeglądu nieba "na szeroko" + focenie (80/400 lub 102/500).

Posiadam też 3 kamerki SPC 900 NC SC1,5 ale 2 używam - jednej mogę się pozbyć.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do zadawania pytań na e-mail.

Pozdrawiam
Łukasz

Edytowane przez harryLH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Korektę ogłoszenia zrobię wieczorem, podam ceny, ale i tak bez fotek - wyeliminuje to osoby, którym na tym sprzęcie, aż tak nie zależy - wszyscy pozostali, mający konkretne pomysły na wykorzystanie sprzętu popraszą o zdjęcia na pw, czy też obejrzenie sprzętu w centrum Poznania (w dni robocze pn-pt między 8 a 15h ale po wcześniejszym umówieniu). Na propozycje będę otwarty - w celach zarobkowych mam pracę, ale ze względów sentymentalnych i jakości w jakiej utrzymuję swój sprzęt - postanowiłem, aby kwota z jego sprzedaży została przeznaczona na nowy - inny mniejszy i bardziej dla mnie przydatny refraktorek (pamiątki zastąpię inną mniejszą i jedną pamiątką). A z sentymentem, tak to już jest: nie chcę, ale muszę - to przynajmniej w odpowiednie ręce ;)

 

Post ukryto więc wkleję tutaj.

 

Darek - jak wcześniej pisałem - zainteresowani będą wiedzieli co zrobić. najwyżej sprzęt jeszcze pozalega - na nowy mnie i tak stać, problem mam z miejscem, ale i to do ogarnięcia (sentyment weźmie górę ;p ).

 

Podaję ceny z allegro, - ciężko mi wycenić ten sprzęt, dlatego otwarty jestem na wszelkie sugestie. Zachęcam do składania ofert na pw. 24.07 wyniki - po wyjeździe służbowym.

 

22x100 - 949 - mniej więcej 80% wartości początkowej;

30x50 - 135 - na podstawie cen lunety ZSRR 20x30;

15-70x27 - 225 - na podstawie innej aukcji;

12x60 - 120 - 40% wartości początkowej;

SPC900NC SC1,5 - 235 - na tyle zostały wycenione przez kilku znajomych.

 

Jak pisałem istnieje możliwość obejrzenia sprzętu, a nawet pożyczenia do testów, ale w obrębie - Poznań Września. Ceny nie są wiążące, mogą ulec zmianie. Jestem otwarty na propozycje. Wszelkie info i zdjęcia podeślę osobom zainteresowanym (zachęcam do sugerowania co dodatkowo ująć na fotkach).

Edytowane przez harryLH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam ceny, ale i tak bez fotek - wyeliminuje to osoby, którym na tym sprzęcie, aż tak nie zależy

 

W sumie masz trochę racji, ale wyeliminuje to także osoby którym zależy . :buahaha:

 

Zresztą zrobisz jak zechcesz* :)

 

* - byle zgodnie zregulaminem forum : czekamy do wieczora na ceny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.