Skocz do zawartości

giuder do HEQ5 classik


tempich

Rekomendowane odpowiedzi

Weraja czarna heq5 classik nie posiada wejścia guidera TS-4.

Do montażu jedynie można podłączyć pilot sterójący silnikani w obu osiach.

Jak rozumię gniazdo TS-4 mogą dorobić do pilota wlutowując końcówki tam gdzie trzeba.

Przeróbka taka to prawie żaden koszt , w porównaniu do kupienia Upgrade Kit -ok.1400zł

http://www.astrokrak.pl/akcesoria-/1815-synscan-goto-upgrade-kit-do-heq5-standard-wersja-czarna.html

 

Ale czy tak drobny zabieg wystarczy?

 

Mam jeszcze coś takiego http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=4&t=16301

 

W zasadzie szukam pomocy od kogoś kto taką przeróbkę w swoim montażu już posiada.

 

post-22470-0-25197900-1423316821_thumb.jpost-22470-0-88631200-1423316796_thumb.j

post-22470-0-88631200-1423316796_thumb.jpg

post-22470-0-25197900-1423316821_thumb.jpg

Edytowane przez tempich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobienie protu ST4 umożliwi już pełnoprawny guiding. Oczywiście upgrade kit to znacznie więcej, niż możliwość guidowania. Dostajesz nowe silniki, które są znacznie precyzyjniejsze, masz do dyspozycji duże prędkości obrotu i oczywiście GOTO oraz sterowanie z komputera. Nowe silniki będą lepiej sprawdzać się z guidingiem. Czyli taka drobna przeróbka nie zastępuje upgrade kita, ale daje nowe możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobienie protu ST4 umożliwi już pełnoprawny guiding. Oczywiście upgrade kit to znacznie więcej, niż możliwość guidowania. Dostajesz nowe silniki, które są znacznie precyzyjniejsze, masz do dyspozycji duże prędkości obrotu i oczywiście GOTO oraz sterowanie z komputera. Nowe silniki będą lepiej sprawdzać się z guidingiem. Czyli taka drobna przeróbka nie zastępuje upgrade kita, ale daje nowe możliwości.

 

A wszystko z powodu kamery SYNGUIDER którą sobie sprawiłem.

Kamera ta ma mi ułatwiś precyzyjniejsze ustawienie montażu , z ok 2 minut naświetlania jak do tej pory , na więcej.

Sam montaż jest fantastyczny .Można się o niego niemal oprzeć i nie będzie żadnych drgań .Brakuje w nim tylko poryu TS4.

Dostaje rużne wskazówki jak to zrobić i wydaje się to banalnie proste .

Wystarczy kupić wejście 6 -pinowe z końcówkami i wlutować je w pilota.

Ale niestety - in głębiej w las tym więcej drzew-nasówają mi się nowe pytania .

Czy pilot będzie przekazywał odpowiednie impulst z SYNGUIDERA np:wolniej ,szybciej,z płynną regulacją prędkości.

I czy ktoś w praktyce z tego rozwiązania kożysta.

 

post-22470-0-57455000-1423397107_thumb.j

post-22470-0-57455000-1423397107_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port ST4 to bardzo prosty "interface". Jak jest zwarcie do masy jednego z przewodów, to pilot ma kręcić montażem w odpowiednia stronę. Tyle, ile czasu trwa impuls, to tyle czasu kreci się silnik. Prędkość ruch jest taka, jaką wybierzesz na pilocie (wybierz najmniejszą, czyli 2x; w pilocie SynScan ustawia się <1x, ale Ty nie masz takiej możliwości). To jest komunikacja w pełni "analogowa" i prymitywna. Osobiście stosowałem takie rozwiązanie z napędem w EQ5, gdzie pilot jest praktycznie identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.