Skocz do zawartości

Refraktor SW 102/1000


WilkFenris

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Do sprzedania idzie Refraktor Achromatyczny SW 102/1000.

Bardzo fajny i niedrogi sprzęt dla początkujących którzy chcą odkrywać nowe hobby, ale nie chcą inwestować zbyt wiele na początek, lub ludzi szukających prostego i taniego uzupełnienia zestawu astro o sprzęt do obserwacji obiektów US (Księżyc, Słońce, planety). Teleskop najlepiej sprawdza się w obserwacji obiektów Układu Słonecznego, ale to nie znaczy, że niczego innego nim nie zobaczymy. Nadaje się też do obserwacji gromad kulistych, gromad otwartych (z wyłączeniem tych najbardziej rozległych), gwiazd podwójnych, czy jasnych i wyrazistych mgławic i galaktyk (wbrew pozorom całkiem sporo z nich można zobaczyć tym teleskopem).

 

Sama tuba jest w bardzo dobrym stanie. Nie ma praktycznie żadnych rys i obić. Szkła czyste i nieporysowane (wiadomo, że jakiś tam kurz zawsze będzie, ale wystarczy zdmuchnąć lub ściągnąć pędzelkiem). Ma tą zaletę, że ulepszyłem w nim nieco wyciąg. Zamiast standardowych ślizgów jest taśma teflonowa. Do tego Taśmę teflonową nakleiłem na tuleję wyciągu. Teraz wyciąg chodzi z należytym oporem i praktycznie się nie ugina, ani nie kiwa tak, jak na oryginalnych ślizgach.

 

W komplecie jest Tuba + obejmy i dovetail + obie zaślepki + szukacz 6x30 z kompletu fabrycznego.

Mam nawet oryginalny karton i styropiany do wysyłki ;)

 

Cena to 400zł.

Wysyłka kurierem w cenie.

Proszę o kontakt na PW.

 

Pozdrawiam.

DSC02281.JPG

DSC02283.JPG

DSC02284.JPG

DSC02285.JPG

DSC02287.JPG

DSC02289.JPG

DSC02290.JPG

DSC02292.JPG

Edytowane przez WilkFenris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena do negocjacji.

Po prostu podawajcie swoje propozycje na PW (oczywiście w granicach rozsądku ;) ).

Ewentualnie mogę przyjąć w rozliczeniu jakiś fajny okular erfla w okolicach 40mm i polu 70 stopni.

 

PW w sprawie tuby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.