Skocz do zawartości

Głowica Eq5 z napędami i GOTO L.J + statyw stalowy od AZ5


tomekfsx1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Dziś na giełdę trafia moja głowica EQ5 z napędami w obu osiach, sterowaniem GOTO L.J., lunetką biegunową i przeciwwagą 5kg oraz statyw od montażu AZ5

Stan głowicy oceniam na bardzo dobry, była ze mną kilka razy na zlotach w Lisowie i tam bardzo miło sprawdziła się jako całkiem niezła podstawa do amatorskiej astrofoto.
Bez guidingu z Newtonem 150/750 dawała radę z klatkami 30-40s. Po dokupieniu GOTO Leszka Jędrzejewskiego dającego też możliwość gudowania osiągałem na niej ok.300s

W styczniu 2015 głowica była u P. Janusza w Astrokraku na przeglądzie i wymianie smaru.

Głowica ma nieoryginalną śrubę ustawiania wysokości (własnoręcznie doklejony motylek, żeby się łatwiej kręciło :-), Osłona napędu RA jest poklejona taśmą i pomalowana - taki handmade :-), ośka napędu RA jest lekko wykrzywiona - nie ma to żadnego wpływu na prowadzenie, gdyż ślimak jest idealny.

Do głowicy dodaję lunetkę biegunową, elastyczne pokrętła mikroruchów i jedną przeciwwagę 5kg (do pomalowania, bo brzydko wygląda :-)



Sterowanie GOTO L.J jest w najnowszej wersji obsługującej guding i edycję bazy danych z komputera.
Działa świetnie. Po prawidłowym ustawieniu na gwiazdę Polarną system trafia "w punkt" - jest wolny ale precyzyjny.
Zestaw składa się z procesora sygnału, stepper drivera, zasilacza sieciowego, zasilacza samochodowego, kabli do silników, kabla łączącego procesor z driverem, kabla do guidingu i sterowania przerobioną na długie czasy kamerą oraz kabla do połączenia z PC w celu edycji danych w procesorze.

Guiding testowałem z najnowszym PHD2 - działa, aż miło!


Statyw stalowy od AZ-ALT AZ5 jest praktycznie nowy. Ślady, które na nim znalazłem są widoczne na zdjęciach. Bolec na gnieździe pozwala co prawda założyć głowicę EQ5 ale nie ma możliwości ustawiania położenia śrubami wsch-zach. Przy odrobinie chęci da się u ślusarza przerobić ten bolec tak aby wszystko zadziałało.

Ceny:

Głowica EQ5 z napędami, systemem GOTO i przeciwwagą - 1100zł z kosztem przesyłki po mojej stronie
Statyw - 250zł z kosztem przesyłki po mojej stronie

Jest też możliwość odbioru w Częstochowie.

7Cn63Im.jpg

Q0juqQZ.jpg

gjjan2w.jpg

3kRD4sA.jpg

83aCuyY.jpg

AZg1VDC.jpg

O2fWjKW.jpg

dWkxStk.jpg

LWPpGzp.jpg

yIl9s0D.jpg

hP8m2dk.jpg

LdPKf1E.jpg

a18qKWV.jpg

ImRNd0f.jpg

B0l4kSw.jpg

DIpdRg7.jpg

L9Udvay.jpg


Pozdrowienia,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.