Jump to content

kudi145

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  744
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

kudi145 last won the day on June 29

kudi145 had the most liked content!

Community Reputation

623 Excellent

About kudi145

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 09/05/1974

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tarnów
 • Sprzęt astronomiczny
  TS 80Q , HEQ5, SBIG ST2K, ASI120, EX10x50

Recent Profile Visitors

4,112 profile views
 1. Podobno jest możliwość rezerwacji w środę, tylko jak to zrobić? R.
 2. Dylemat Samyang 14mm f2.8 czy 20mm f1.8 do 6D ?

  1. Show previous comments  5 more
  2. MateuszW

   MateuszW

   Używka sigmy w cenie nowego Samyanga :)

  3. MateuszW

   MateuszW

   Niestety brakuje testu Samyanga 20, ale zakładając że sprawuje się podobnie jak 35 f/1.4, to ja bym go brał. Mój 35 ma bardzo małą komę i niewielką AC (która znika po przymknięciu do f/2). 20 mm na pełnej klatce da dość optymalne pole widzenia do krajobrazów. 14 będzie już na tyle szerokie, że będzie problem z dziwną geometrią horyzontu ("walące się" budynki, drzewa). 14 też w pewnych sytuacjach się przyda, ale moim zdaniem bardziej użyteczne będzie 20, no i jest też sporo jaśniejszy.

  4. kudi145

   kudi145

   Dzięki Mateusz jeśli chodzi o testy to ja osobiście znalazłem coś takiego https://www.lonelyspeck.com/rokinon-20mm-f1-8-astrophotography-review-joshua-tree-national-park/

   wygląda to bardzo obiecująco i chyba się skuszę na właśnie ten model

 3. Ja od kilku lat korzystam z POTH HUB, Antoni może głupie pytanie ,ale czy jak próbujesz ustawić POTH HUB to masz wszystko włączone i działające ( kamera, montaż, guider, focuser ) ? Bo u mnie symulator wyskakiwał tylko gdy nie miałem nic podłączone R.
 4. Ten gatunek zawisaka to Fruczak Gołąbek, każdego roku o tej porze przylatują na działkę moich teściów, więc okazji nie brakuje. Są bardzo szybkie, ale niezbyt płochliwe co ułatwia polowanie Ostatnie dziś zdjęcie, bo sprzęt trzeba wystawiać
 5. Dziękuję, zestaw dość dziwny C6D, Helios 44m-6 pierścienie około 30mm, Raynox 250 i lampa z dyfuzorem własnej roboty ( sam się z niej śmieję jak na nią patrzę, ale o dziwo działa lepiej niż zakładałem ). Tak naprawdę mimo wcześniejszych prób makro to dopiero w tym roku zrobiłem więcej niż jedno zadowalające zdjęcie . Jeszcze jedno zdjęcie które miało trafić do kosza ale .... No właśnie, przed skasowaniem uchronił je "pasażer na gapę"
 6. Ostatnio także odpoczywam w podobnych okolicznościach przyrody
 7. Ja kupiłem coś takiego https://elpanelandtape.co.uk/products/round-el-panels/9cm-round-el-panel/ plus inwerter i działa super
 8. Wygląda obiecująco i chyba zainwestuję :D https://nyxtech.us/

  1. Show previous comments  16 more
  2. cwic

   cwic

   Wg. mnie próbowałeś napisać w skrócie "Fastron i tylko fastron!"

   Albo jestem za głupi żeby wyczytać inne głęboko ukryte intencje, jeśli możesz to rozwiń proszę tą myśl, bo wydaje mi się że nie wszyscy złapali ten przekaz podprogowy.

    

  3. kudi145

   kudi145

   Przekonaliście mnie i odpuszczę sobie ten pomysł, tylko co w zamian :g:jeśli ma to być gotowe rozwiązanie to SWA Mini lub bardziej do mnie przemawia IOptron SkyTracker Pro, choć z drugiej strony nie chciałbym wydawać tyle na dosłownie kilka górskich "szerokich" wypadów w roku. Więc może jakieś rozwiązanie ATM, Fastron odpada ze względu na wagę i rozmiar.

    

  4. kudi145

   kudi145

   Przekonaliście mnie i odpuszczę sobie ten pomysł, tylko co w zamian :g:jeśli ma to być gotowe rozwiązanie to SWA Mini lub bardziej do mnie przemawia IOptron SkyTracker Pro, choć z drugiej strony nie chciałbym wydawać tyle na dosłownie kilka górskich "szerokich" wypadów w roku. Więc może jakieś rozwiązanie ATM, Fastron odpada ze względu na wagę i rozmiar.

    

 9. Dokładnie jest tak jak piszesz Znalazłem wczoraj darmowy program do ustawiania na polarną EQAlign pod filmem jest link do pobrania najnowszej wersji programu. Czy ktoś może się podzielić doświadczeniem z tym programem ? R.
 10. Jest to zupełnie nie potrzebne, wystarczy guider i jego kamera, jeśli masz wersję PRO SharpCap (podobno starsze wersje niepłatne też to miały, ale ja nie znalazłem ) to dokładne ustawienie na polarną zajmuje 3 minuty i nie trzeba się schylać klękać czy inwestować w modyfikacje
 11. Nie mam pojęcia pisałem po angielsku i zrozumieli Nie skorzystałem jednak z ich pomocy bo wymieniłem wyciąg na Baadera i teraz już jest w miarę akceptowalnie, choć korci mnie aby im posłać do sprawdzenia. Wyślij zdjęcia z zapytaniem o kolimację i cenę, to jedna z bardzo niewielu firm która kolimuje nasze teleskopy. R.
 12. Kiedyś kontaktowałem się z tą firmą https://www.teleskop-spezialisten.de/shop/index.php wycenili kolomację na 120euro plus 20 za przesyłkę czas kolimacji 2-3 tygodni. Napisz do nich może coś poradzą Rafał
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.