Skocz do zawartości

Synta 70/700 - możliwości upgrade'u ?


KubaKOL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dopiero zaczynam swoją przygodę z astronomią, i zamówiłem na początek refraktor synta skywatcher 70/700 SKAZ2. Sporo czytałem na różnych forach i po zastanowieniu ten model wydał mi się najlepszy na początek. Zakładając że spodoba mi się astronomia, chciałem zapytać czy istnieje możliwość późniejszej modyfikacji tego modelu (i w jaki sposóB) żeby nie dużym kosztem poprawić jego parametry? I czy ewentualnie jakieś podzespoły byłyby do wykożystania przy zakupie czegoś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz okular do planet i Księzyca? Coś z przedziału 6mm do 10mm? Jeśli nie to dokup. Jak nie nosisz okularów i lubisz okular mieć blisko oka to weź ten: http://www.astrokrak.pl/baader/2333-okular-baader-planetarium-classic-ortho-6-mm.htmlKsięzyc oglądaj w okolicach terminatora (grnicy swiatła i cienia). Okulary możesz potem wykorzystać w innym sprzęcie.

 

Nie ma sensu i potrzeby kupowania jakichś super hiper okularów do tego refraktora wystarczą Plossle - bardzo dobrze z nim współpracują i ortoskopowe (Abbego). DS-ów to i tak za bardzo sobie przez 70mm nie pooglądasz, a jakiś długoogniskowy okular to pewnie był dołączony do teleskopu (wystarczy, a nawet jest pożądany Kellner, ale Plossl tez będzie OK). Jak masz nazwę na okularze SW "SUPER" - to będzie to "Modyfikowany Kellner" (Rewersed Kellner).

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o jakimś filtrze do księżyca. Planety też chciałby dobrze zobaczyć. Wiem że to słaby teleskop dlatego nastawiam się na łysego i właśnie planety (warunki do obserwacji mam niemalże idealne także liczę, że się nie zawiodę ). Czy ta podstawa AZ 2 nadaje się do czegoś większego czy tylko do tego modelu? Czy jakimś prostym aparatem cyfrowym da radę zrobić kilka zdjęć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 70/700 Skyluxa i nie lubiłem oglądać Księzyca przez filtr, jakos przyzwyczajałem sie do blasku (oka nie wypali ;) ). W ogóle nie lubię filtrów. Ale jak chcesz to możesz kupic "Moon Filter". Mojego używałem tylko raz, moze dwa...

Co do AZ - masz chyba takie widełki? To chyba nic większego w nie nie wciśniesz. No może jedynie dłuższego.

Co do zdjęć - cięzka sprawa... da się zrobic komórka czy kompaktem zdjęcie przykładając obiektyw do oklularu, ale jakośc będzie słabiutka... i nastaw sie na setki nieudanych prób ;) Najlepiej jakoś umocowac aparat czy komórkę do okularu - sa specjalne "trzymadełka" http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=283&products_id=3233&lunety=Adapter_uniwersalny_do_smartfon%F3w_%28iPhone,_Samsung%29

 

Ten teleskop wcale nie jest taki zły - do planet i Ksiezyca będzie na początek bardzo dobry! Przy słabszym seeingu w wiekszych dużo wiecej szczegółów na planetach nie zobaczysz. Pamietam jak zobaczyłem pierwszy raz planety (pasy na Jowiszu, pierścień Saturna) i Księzyc przez ten refraktorek to prawie tchu mi zabrakło :)

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa... spróbuj prorozdzielac sobie gwiazdy - też fajna sprawa jak z jednej kropki robią sie dwie lub wiecej i to czasem różnych kolorów :) Do tego fajne są okulary zoom, ale bez nich - zwyklymi okularami też fajna zabawa.

BTW okular zoom nie zastąpi zwykłych okularów w innych obserwacjach.

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.