Skocz do zawartości

Montaż Advanced VX, montaż SLT, GPS SkySync, Vixen Polarie


Mik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej
W związku z zakupem nowego montażu pod młotek idzie... kilka innych montaży:
1. Montaż Celestron Advanced VX - zakupiony w DO w komplecie z tubą SCT 6" (na sprzedaż idzie tylko montaż) (http://deltaoptical.pl/montaz-paralaktyczny-celestron-advanced-vx,d3078.html). W Polsce chyba dość egzotyczny ale wbrew pozorom całkiem niezły do rozpoczęcia przygody z astrofotografią. Z powodzeniem można go nazwać przenośnym - sama głowica waży 7,5 kg a posadzona jest na solidnym 2-calowym stalowym statywie. Dzielnie jeździł ze mną w teren więc widać na nim ślady użytkowania. Przy plastikowych osłonkach na silniczki brakuje jednej śrubki (nie ma to rzecz jasna wpływu na pracę). Na podstawie tutoriali w necie skasowane miał luzy na zębatkach.
Ponieważ pozbyłem się pudeł po zakupie dokupiłem metalową walizkę do EQ5 i przystosowałem do montażu a na statyw dokupiłem torbę Geoptik. I w takich opakowaniach sprzedaję montaż. W zestawie jest oczywiście przeciwwaga 5kg, pilot NexStar+, półeczka na okulary, kabel zasilania do gniazda zapalniczki i instrukcja. Jako bonus montaż ma zainstalowaną na stałe lunetkę polarną (taka jak ta http://deltaoptical.pl/lunetka-biegunowa-sky-watcher-eq5,d1171.htmlale ze zdjętym kołnierzem z podziałką bo w tym montażu takowa nie jest przydatna).

Aktualnie w polskich sklepach montaż AVX jest do kupienia za ponad 4000 PLN, można znaleźć u sąsiadów trochę taniej. Cena jaką ja proponuję to 2500 PLN z wysyłką po mojej stronie choć preferowałbym odbiór osobisty. W rejonie Warszawy i okolicach mogę dowieźć.

AVX.jpg

2. Dodatkowo mam do sprzedania moduł GPS Celestron SkySync zakupiony również w DO w tym roku (http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/modul-gps-celestron-skysync-93969,d2030.html) . Mocowany do jednej z nóg statywu dodatkowo przedłuża połączenie montaż-pilot. Nowy to koszt ok 800 PLN - dla chętnego na montaż oddam za 300 PLN a jeśli ktoś chciałby osobno - 500 PLN + koszt wysyłki (ale w tym wypadku warunkiem jest sprzedaż montażu chyba, że ulegnę presji ;).
CelestronSkySync.jpg

3. Montaż azymutalny Celestron SLT, czyli jeden z najtańszych montaży GOTO na rynku. Mały, lekki montaż - szybki do rozłożenia i wygodny do obserwacji - na forum można znaleźć bardzo dobry opis autorstwa Wimmera http://astropolis.pl/topic/26713-monta-celestron-slt/.
Zakupiony na tym forum około 1,5 roku temu, użyty przeze mnie kilka razy. Zestaw zawiera głowicę, pilota, statyw, półeczkę, instrukcję. Montaż nie zawiera kabla do podłączenia do zapalniczki. Cena proponowana 650 PLN z przesyłką lub 600 PLN przy odbiorze osobistym - w Warszawie możliwy dowóz. Zdjęcie pochodzi ze strony producenta. Dorzucę własne zdjęcie mojego egzemplarza wkrótce.
nexstarslt.jpg

4. Vixen Polarie z dedykowanym statywem - najmniejszy montaż, który mieści się w kieszeni lub razem ze statywem w plecaku. Zakupiony w teleskopy.pl ponad 2 lata temu. Taki jak tu: http://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=2629&lunety=Vixen_Polarie_Star_Tracker_+_statyw_dedykowany_%28zestaw%29choć mój ma odrobinę inną końcówkę głowicy co widać na fotkach. Zestaw w pełni sprawny ale sama obudowa ma 2 drobne odpryski farby (widoczne na zdjęciach). Cena jaką chciałbym za zestaw to 1050 PLN z wysyłką lub 1000 PLN przy odbiorze osobistym - w Warszawie lub okolicach mogę dowieźć.

Vixen-Polarie_teren.jpgVixen-Polarie 01.jpgVixen-Polarie 02.jpgVixen-Polarie 03.jpg

 

Poza tym jestem otwarty na sensowne propozycje więc zawsze warto zapytać ;)

Pozdrawiam

Michał

Edytowane przez Mik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poweekendowa obniżka.

Pozycję nr 1 montaż AdvancedVX - 2300 PLN z kosztem przesyłki.

Wciąż się uczę astrofotografii - a w zasadzie jestem na początku drogi ale wystawiony na sprzedaż montaż dał mi wiele satysfakcji. Poniżej może nie najlepsze próby ale dają ogólne pojęcie czy da się na nim coś zrobić. Jeździł w teren ale bardzo często stał rozłożony na balkonie i pomimo tego, że nie widzę gwiazdy polarnej zgrubne ustawienie na północ i wykonanie procedury "2-stars align" wystarczało do tego by GOTO trafiało praktycznie w punkt jak i na ciągnięcie (z guidingiem) 5-minutowych klatek i takie "balkonówki" poniżej... Fotki galaktyk z sierpnia ( tak wiem - pojechane i obróbka daleka od standardów :) - ogniskowa 480 mm, f/6, kamerka Atik 314E 5-minutowe ekspozycje przez ok 1,5 h). Ręcznie "zmiksowana" w photoshopie fotka M42 łapana przez Canona 500D z APO 65Q (ponad 1h 3-minutowych ekspozycji) i SCT 6" z metrową ogniskową f/6.3 (ok 20 minut minutowych i 30-sekundowych klatek). Stack z APO powiększony ręcznie i na szybko stąd niektóre gwiazdki w centrum mają swoje większe "otoczki/duszki" oraz ok 2.5h 3 i 5-minutowych ekspozycji Rozety i 1.5 h 3 i 5 minutówek M13 z tripletu APO 80 z Atikiem 383+ OSC.

 

slonecznik_i_wiatrak.jpgM42.jpgRozeta.jpgM13pr.jpg

 

Pozycja nr 2 - 200 PLN dla chętnego na montaż AVX i 500 PLN dla "reszty świata"

 

Pozycja nr 3 - nieaktualne

 

Pozycja nr 4 - 1000 PLN z moją wysyłką.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.