Skocz do zawartości

Pempro podłączenie kamery


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z podłączeniem kamery do tego programu .

W miejscu gdzie jest Connect Camera ... mając ustawione MaximDL/CCD ... program przestaje reagować i jedyną opcja jaka zostaje to zamknięcie go z poziomu menadżera .

Maxim i PHD widzi kamerę bez problemu .

Kamera to Atik Titan.

Macie może jakieś propozycję sugestie jak to ugryźć !?

 

Pempro.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak dla potomnych … bo często jest tak ,że szukamy czegoś w Internecie, znajdujemy a to wątek niedokończony !

Już kilka razy podchodziłem do tego programu , niby prosty ale odpadałem w przedbiegach , najprostsze – podstawowe – ustawienie nie potrafiłem przejść … Zawsze jest (był)jakiś haczyk , który mi uniemożliwiał dalszą „zabawę”.

 

Tak więc aby podłączyć kamerę w moim wypadku , trzeba było uruchomić najpierw z uprawnieniami PemPro , potem uruchomić MaximDL również z uprawnieniami administratora i żaden inny program (np. PHD), co by nie wprowadzały niepotrzebnych problemów .(Win764Bit)

 

Po tym jak już mamy podłączone te dwie rzeczy to już prości zna … (wydaje mi się, że wszystko było zrobione poprawnie). Ważna rzecz , aby używać kamerę rejestrującą w Bin 1x1 a nie kamerę guidingu.

 

To były tylko małe testy , jak tylko pojawi się księżyc , będzie czas na dopieszczanie ustawień . Pod spodem zrzuty ekranów --- chyba coś tam wygładził ?...

 

Inna sprawa, to że najwyraźniej nie mam dobrze ustawionego zestawu na polarną (czytaj bardzo dokładnego), Chciałem tez to uczynić dzisiaj , lecz w procedurze PemPro w którymś tam kroku chce on obrócić kamerę …Pytanie - czy jest możliwość opuszczenia tego kroku ?...Zbyt długo zmagałem się z dopasowaniem kolimacji + dorobione mam już flaty …i na razie nie chciałbym tego zmieniać .!

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czasem bywa. Nikt nie wie jak tam te elektrony latają po kabelkach. Ja miałem np. taki przypadek, że na jednym z laptopów Firecapture nie chciał pracować z Maximem. Maxim się wywalał. Focenie planet było koszmarem, bo potrzebowałem do tego dwa laptopy.... Temat się sam rozwiązał po przejściu na Win 10 ale do tej pory nie wiem o co chodziło... Te komputery kiedyś nas wykończą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.