Skocz do zawartości

orion


Elysian

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam mały dylemat w zakupie teleskopu..Otóż nastawiam się na planety, słońce i księżyc oraz astrofotografie. Znawcy mówią ze srednica ok 200mm, była by najlepsza do fotografii...oczywiscie + napęd.tylko,ze teleskopy z himpolu maja duze zasilanie, a ja bede obserwowała w warunkach

polowych,wiec odpadaja..co myslicie wiec o teleskpach Oriona?Nie wiem tez czy Newtona czy Cassegraina.

np model SkyView Pro 127mm EQ, SkyView Pro 8 EQ,SkyView Pro 6 EQ. prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oriony mają zasilanie na +6V więc nie wymagają 220V w polu.

Do astrofoto na początek celowałbym w model 6" bo lżejszy i poręczniejszy co pozwoli łatwiej uzyskać ostre i nieporuszone foty DS a i planetki przez większe działko wymagają idealnego seeigu do ich focenia :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nastawiasz się na planety, Słońce, Księżyc to do obserwacji i astrofotografii spokojnie wystarczy refraktor o średnicy ok. 100mm. Takim sprzętem robią bądź robili fotki Waldek, PTL czy Piotr Z. (refraktorem 100mm Oskara, oraz swoim 150mm/f-5). Te refraktory to apo, czyli bardzo dobre i bardzo drogie, ale satysfakcję powinien dać refraktor achromatyczny 100mm, f/10 . Jeśli chodzi o systemy zwierciadlane to lepsze do planet będą Cassegrainy i Maksutowy niż system Newtona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Kto powiedział, że to musi być Tal z himpolu z dużym zasilaniem.

 

Byłem tam kilka dni temu i dowiedziałem się o tej promocji

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...arge.php?id=251

Super cena!

 

Telep stoi na wystawie, prawie szczękš pozamiatałem podłogę jak go zobaczyłem. Prezentuje się super. 2" stalowe nogi i montaż CG-5 robiš wrażenie!

 

Do tego możesz sobie dokupić napęd w dwóch osiach:

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...arge.php?id=304

 

Zastanawiam się co wybrać i wiem, że to będzie raczej Celestron.

 

Swojš drogš ma być u nich niedługo dostępny C8-S na magazynie, aż chyba się wybiorę go zobaczyć, chociaż to już nie na mojš kieszeń :rr:

 

Pozdro. Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to tuby optyczne są prawie identyczne a różnią się tylko napisami, różnica jest w montażu.

W Celestronie jest starsza wersja EQ-5 a w Orionie nowy Sky View Pro z ułożyskowanymi ślimakami od razu z napedami w obu osiach z pilotem oraz dwoma dobrymi Plosslami w komplecie.

Stalowe, sztywne nogi i ich rozpórka są w nich jak widzę identyczne :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynie zależy na planetach, więc raczej odradzałbym Newtony f/5. Natomiast Maki (Orion w Astrokraku) lub refraktory 100 mm (ok. f/10) jak najbardziej polecam.

Miałem kiedys 2 Newtony - refraktor f/10 po prostu poraża ostrością obrazu. Maki do planet też są super! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.