Skocz do zawartości

Rubinar 500mm f/5.6 Macro


Sesjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprzedam ponadczasowego Rubinar 500mm f/5.6. Obiektyw w stanie idealnym z pokrowcem, trzema filtrami, osłoną słoneczną, deklem i oryginalnym pokrowcem. Prześwit czysty, szkła idealne.

Polowałem na takiego, w takim stanie, prawie rok czasu. Obiektyw ma płaskie pole widzenia, jest stosunkowo jasny, dobrze się go prowadzi ze względu na umiarkowaną ogniskową, tak więc używałem do fotografii nocnego nieba, niestety nieczęsto gdyż czas nie pozwalał, wyobrażałem sobie że będzie więcej czasu na takie przyjemności, a skończyło się dosłownie na kilku razach. Jak ktoś w temacie to wie, że 1000mm Rubinara to już nie ta sama jakość. Również pięćsetę ze światłem f/6.3 czy f/8 nie można porównywać. Już nie wspomnę o Samyangach lustrzanych.

Fotografowałem nim na Canon 6D - na pełnej klatce, nie trzeba pierścieni pośrednich, nie winietuje. Jedyne co potrzeba to najtańsze przejście na M42 (20 zł), głównie gwiazdy, komety. Również foty makro czy portrety.

Sample google: https://goo.gl/uAjZJO

Dorzucam telekonwerter / extender 1.4x
Można wkręcić go w CROP'a, po przeliczeniu z extenderem wyjdzie 1120mm (crop 1.6). Ponieważ lampa błyskowa będzie haczyć tak więc trzeba wkręcić 5mm pierścień pośredni M42 przed obiektywem. Obiektyw mimo to ostrzy na nieskończoność, ma spory zapas w regulacji.

Obiektywy czasami pojawiają się na allegro, ale ciężko dostać ten model, wiem bo sam długo szukałem !

A dlaczego sprzedaję: potrzebuję zakupić szybsze tele - z AF, fotografia przyrody ruchomej. Natomiast na gwiazdach skupię się na szerokich kadrach.

Cena: 1400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.