Skocz do zawartości

Canon EOS20D w astrofoto


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Paptki na sasiednim forum wrzucil ciekawy test 20D pod katem astrofoto. W zasadzie potwierdzaja sie wczesniejsze opinie o mniejszym szumie. Darki wygladaja fantastycznie, az trudno uwierzyc. Takze zafarb od amp. jest znacznie mniejszy (tylko w rogu). Kurde - juz sam sie waham... moze jednak trzeba zainwestowac?

 

Kto chce kupic 2 miesieczne 10D w stanie idealnym? :)

 

http://www.schweifstern.de/aktuelles.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Cię zmartwię Adam, ale od czasu pojawienia się 20D ceny dziesiątek pojechały w dół (trzysetek jeszcze bardziej). Za 1400 baksów masz 20D.

10D spokojnie w sklepie kupisz poniżej 1000 dolarów. Ale jak ktoś chce taniej to szuka przez internet - np.:

http://store.yahoo.com/royalcamera/digital...eras-canon.html

Zwróć uwagę na cenę 300D...

Pozdrawiam,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Na tej www 300d kosztuje 650$

Niech bedzie nawet 700$, po obecnym kursie: 700*3.6 = 2520PLN

 

Dlaczego u nas toto kosztuje prawie 2 razy tyle? Juz nawet nie licze ze sklep w USA tez ma swoja marze. Jakos nie chce mi sie wierzyc zeby clo + marza byla tak duza...

Chwilowa bezwladnosc rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wierze. Przegladam normalne sklepy, a nie X i nigdzie nic takiego nie ma miejsca. Nawet na aukcjach. Nie mozliwe, zeby 10D byl drozszy o 100$ od 300D. No bez jaj. W normalnych sklepach 10D uzywany kosztuje 1100-1200$.

 

Co do tego, ze ceny poleca to jasne, ale nie tak, ze 10D bedzie zaraz tanszy od 300D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiadomosc zamiescilem tez na astro4u , ale mysle ze warto przytoczyc jej kawalek tez tutaj:

Wiekszosc sklepow ktore zostaly wywolane w tym watku nie ciesza sie zbyt dobra opinia, mozna to sprawdzic np tutaj i poczytac jaka taktyke stosuja.

http://www.resellerratings.com

 

Najtanszy 300D kit jaki znalazlem w sklepie ze sprawdzona renoma to $795.

http://www.abesofmaine.com/viewproduct.asp...855k&l=Dealtime

 

Co ciekawe pomimo wprowadzenia 20D na rynek ceny 300D nie spadly, a nawet wzrosly

 

Pozdrowienia

 

Matt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trochę dla draki umieściłem linki do sklepów internetowych oferujacych po super niskich cenach DSLRy Canona, ale zerknąłem na Allegro, pogadałem z kolegą-bywalcem giełdy foto i szczęka mi opadła...

Kochani, :przytulas:

wszyscy posiadacze 300D, 10D nie denerwujcie się, ceny ciagle spadaja i bedą spadały. Przeciez kupując lustrzankę nie lokowalismy pieniędzy, ale raczej szły one na rozkurz :D

Nie wiem czy "wykonalne" jest kupić body 10D za 640$, ale na giełdzie w Stodole i na Allegro mozna kupić nowe za 4800-4900zł (to jest jakieś 1300$), więc ponieważ sprzedający ma spore koszty ze sprowadzeniem towaru + jakiś zysk, więc w USA cena moze wynosić... :hmmm:

300D na Allegro (nowe) znalazłem najtaniej za 3200zł i to wersja kitowa, z obiektywem.

To jest 900$ za zestaw w Polsce. To za ile importer je kupuje w USA? To za zestaw z obiektywem, a ile będzie kosztować samo body? 100$ mniej?

Pozdrawiam,

Jurek

PS. Ja tez dałem ponad 1000$ za 300D :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby byla jasnosc - ja nie placze nad spadkiem cen. To dobre zjawisko z ktorego nalezy sie cieszyc. Ja po prostu zwrocilem uwage, ze te ceny ktore podajesz to fikcja.

 

Bylem w niedziele na gieldzie, nie widzialem nigdzie 300D czy 10D po cenach, ktore sugerujesz. Moze na nastepnej... Za ok 4 tys kupuje sie teraz starego D60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

na giełdzie foto skręć w lewo, na parterze urzęduje firma Rimex (duze stoisko - tylko cyfrówki). W ostatnim tygodniu 10D kosztował u nich 4900 (nowy, z gwarancją).

Sprzedają też przez Allegro:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30990973

to jest 10D za 4850zł czyli 1350$...

wg mnie firma jest OK, kupiłem u nich swojego 300D, jeszcze dwóch moich kolegów kupiło 300D i 10D i jak do tej pory nie skarżymy się. Na sprzęt dają 12 miesięczną gwarancję, ale co najważniejsze pozwalają przetestować aparat DeadPixel'em i wybrać sobie najmniej szumiący (siedziałem u nich w firmie w Wesołej 2 godziny i "przeleciałem" 7 aparatów).

Nie robią także problemu, jezeli ktoś przyniesie wężyk i zechce przetestować Canona np. przy czasach 3 czy 5 minut.

Zastanawiałem się, czy pisać tą prawie reklamę firmy Rimex, ale póki co trzy osoby są zadowolone z jej działalności, a poza tym uwzględniają potrzeby wąskiej grupy klientów kupujacych sprzet do astrofoto (także), a w ten dział czytają również osoby chcace kupić cyfrową lustrzankę do astrofoto tanio i bez problemów.

Pozdrawiam lustrzankowo,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze wrzuciles info. Moze komus sie przyda. Za 4900 - 5000 widzialem aparaty. Ale nie za 600$ :) Nie ma co marudzic, beda za 600 to tylko sie cieszyc. W kazdym razie teraz jest dobry moment zeby kupic 10D w usa. Wywala sie z zapasow magazynowych to ceny sie ustabilizuja i wroca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.