Skocz do zawartości

Montaż do dużej lornety


w2097

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na sprzedaż montaż do dużej lornety, w którego skład wchodzą:
- statyw Bogen 3036 razem z paskiem do przenoszenia
- montaż widłowy Sky-Watcher
- adapter z płytką regulowaną

Statyw jest odpowiednikiem modelu 475 firmy Manfrotto https://www.manfrotto.com/475-digital-pro-geared-trripod-black o maksymalnej wysokości 188 cm i nośności 12 kg. Widły mają dopiero kilka miesięcy więc są jeszcze na gwarancji (około 1,5 roku). Adapter z płytką kupiłem jako Manfrotto 577 ale patrząc na zdjęcia dochodzę do wniosku, że to jakiś inny model. Tak czy inaczej rozwiązanie z szybkozłączką spisuje się znakomicie. Przede wszystkim o wiele łatwiej jest zamontować w ten sposób lornetę niż za pomocą wkręcania śruby. Dodatkowa zaleta jest taka, że jest możliwość dokładnego wyważenia lornety w widłach dzięki czemu całość będzie chodziła o wiele bardziej płynnie.

Całość jest w bardzo dobrym stanie. Jedyny mankament, o którym mi wiadomo to ułamana dźwigienka przy regulacji wysuwu jednej z nóg (widoczne na zdjęciu). W dalszym ciągu można z niej korzystać ale trzeba użyć większej siły.Cena za komplet 1100 zł. Ze względu na gabaryty preferuję odbiór osobisty ale nie wykluczam wysyłki kurierem. W takim przypadku należy doliczyć koszt przesyłki w wysokości 40 zł.

m1.jpg

m2.jpg

m3.jpg

m4.jpg

m5.jpg

m6.jpg

m7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.