Skocz do zawartości

NGC 7635 i M52


DarX86

Rekomendowane odpowiedzi

Tayson, nie przesadzaj. Po pierwsze dobrze skalibrowany monitor laptopa do wstępnej obróbki nie jest taki zły. Po drugie kolory RGB nie są złe. Bardziej niepokoi mnie bardzo odszumiona i rozmyta mgławica. Darek , składałeś z kolorem bez gwiazdek?

Acha, a czemu pokazujesz rzeczywistość równoległą czyli odbicie lustrzane?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ze obrabiasz na laptopie? moze wiec dlatego kolory RGB sa mocno nietrafione.

u mnie dla qhy8l 40x5min na kolor spokojnie starcza.

Tak obrabiam na laptopie i zawsze tak obrabiałem. Nowość jest taka że obrabiałem pierwszy raz zdj na nowym laptopie. Muszę otworzyć to zdjęcie na poprzednim lapku i porównać. Z kalibracji tamtego byłem zadowolony, temu jeszcze się nie przyglądałem. A co do czasów, to pierwsze zdjęcie jakie wykonywałem tą kamerą więc jeszcze sporo nauki przede mną.

 

 

Tayson, nie przesadzaj. Po pierwsze dobrze skalibrowany monitor laptopa do wstępnej obróbki nie jest taki zły. Po drugie kolory RGB nie są złe. Bardziej niepokoi mnie bardzo odszumiona i rozmyta mgławica. Darek , składałeś z kolorem bez gwiazdek?

Acha, a czemu pokazujesz rzeczywistość równoległą czyli odbicie lustrzane?

Maćku tak składałem według Twojego tutka, patrzyłem parę opisów w necie jak usunąć gwiazdy, jednak nie udało mi się jeszcze uzyskać takiej jakości obrazu bez gwiazd, jak choćby przykład w tutku. Ciągle zostają mi znaczące ślady po gwiazdach. Może to ma wpływ na jakość mgławicy, a może zapędziłem się gdzieś przy odszumianiu i zamiast cofnąć ruch coś mnie oderwało i tak zostawiłem... Innego materiału nie mam, a pogodę jaką mamy każdy widzi więc jeszcze będę się uczył dalej na tym co mam, to postaram się poprawić.

 

Co do ostatniego pytania, być może dlatego że ostatnio żyje w innym świecie... a tak na poważnie przyznam się że po prostu nie zwróciłem uwagi, ani nie sprawdziłem co gdzie leży w rzeczywistości. Kolejna wersja będzie już tak jak trzeba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.