Skocz do zawartości

Optyka - strona www


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odnalazlem polska firme BMO

 

na stronie z jej oferta http://www.bmo.pl/oferta.htm jest do sciagniecia programik do samodzielnego zaprojektowania soczewki. Chlopaki spredaja tez swoje odpady produkcyjne po 3 pln od sztuki na Allegro. Moze to komus sie przyda. Ja dla testu wzialem 4 sztuki odpadowe i bede probowal samodzielnie zrobic z tego szukacz do mojego Optisana. Swoje szanse oceniam na 10% :oops: Trzymajcie za mnie kciuki. W najgorszym wypadku bede kupowal jakas rozwalona lornetke albo polowke na Allegro tak jak mi proponowal Zayzik. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro sprzedaja szklo do max 50 mm, twierdza ze max 5% pow. uszkodzen. Ja zamowilem 4 sztuki gdzie wygralem srednice i +- ogniskowa. Stwierdzili, ze maja takie na stanie odpadow. Poprosilem o takie co nie beda mialy rys tylko wyszczerbienia na krawedziach i obiecali wlasnie takie. Gosciu w potwierdzeniu nadania napisal, ze wyslie kilka gratisowych na dobry poczatek oprocz zamowionych, bo jestem jego pierwszym klientem z allegro. Zobacze co przyjdzie w paczce to cos napisze. Na ich stronie pisza, ze odpady z roznego typu szkla.

 

Heh... gdyby tak byl tam jakis tripleciek APO 50mm z malenka szczerba na krawedzi... :lol::lol: Podobno jak sie bardzo czegos chce... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem lacznie 10 soczewek (zamowione i zaplacone za 4 sztuki, reszta to wspominane gratisy - w sumie wyszlo mnie to 1,70 pln za sztuke po doliczeniu kosztow wysylki). :lol:

Soczewki ze szkla bialego, od 20 do 48 mm.

Prosilem o nie porysowane i takie dostalem (jako, ze to odpady, maja wyszczerbienia na krawedziach 0,5 - 2,5 mm) .

Na 3 sztukach brak widocznych uszkodzen (moze nie wyszla im odpowiednia ogniskowa lub cos w tym stylu?).

Laczna waga soczewek ok. 120 gram.

Soczewki roznych typow wypuklo-wypukle, wkleslo-wypukle, wypuklo-plaskie.

Grubosc soczewek od 2 do 5 mm. Jedna 8 mm.

Zapakowane w styropianowe konfetti i bibuly, czyste.

2/3 opisane na bibulach np 9,07 dpi (pewnikiem chodzi o dioptrie = rozumiem, ze ta bedzie miala ogniskowa ok. 90 cm tak?)

Kontakt z gosciem b. dobry, pelna profeska jesli chodzi o handlowanie.

Odnalazlem jeszcze ich niemiecka strone www.bm-optik.de (ta jest bogatsza o katalog od polskiej wersji).

 

W sumie mysle, ze przy takim materiale wyjsciowym, dam rade zrobic szukacz w polaczeniu z okularem PZO x10 0,97'' ktorego ogniskowa zmierzylem na 20mm +-5mm. :idea:

 

Probowalem zrobic kilka zdjec pozyczona komorka. Jak dotra mmesy (a ida juz 30 min.) to zalacze te zdjecia.

 

Co do kombinacji z szukaczem z polowy lornetki to jak najbardziej aktualne. Samoroba moze mi nie wyjsc :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.