Skocz do zawartości

ludzie co za 20000 do kukania na wszystko


aldora

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę potrzebuję porady co kupić w takiej cenie do obserwaci , astrofoto ( aparat już mam Canon eos 300 d) , NIE JESTEM FANATYKIEM ALE INTERESUJE MNIE ASTRO a jako,że mnie na to stać chciałbym poświęcić trochę czasu i kasy na swoje zainteresowania.

A z drugiej strony nie chcę wydawać pieniędzy na niewiadomy sprzęt dlatego proszę o radę . Pozdrawiam wszystkich i czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kukać czy focić?  :roll:

 

:lol::lol::lol:

 

Aldorko - tak myślałem, że się nie poddasz w szukaniu sprzętu :salu:

 

Myślę, że 20k złociszy na początek do astrofoto wystarczy. Według mnie potrzebujesz przede wszystkim:

 

1) dobrego montażu z GoTo (to podstawa do astrofoto i do odnajdywania obiektów do wizuala GoTo też się przyda);

2) dobrej jakości rureczki (najlepiej z niezbyt długą ogniskową);

3) doświadczenia - nie da się kupić.

 

Takahashi FS102 - sprzedawany obecnie przez PTL-a to bardzo dobrej jakości Apochromat co mogą potwierdzić inni forumowicze, ktorzy mają FS-y (Oskar i Misza do tablicy). Dodatkowo ten PTL-a jest wychuchany jakich mało. Pewnie nie sprzedawałby go gdyby nie kupił jakiegos astrografu :lol: Co więcej zakup od Pawła (PTL-a) da to co najważniejsze - będziesz mogła zawsze liczyć na jego pomoc w ustawieniu sprzętu i uzyskać instrukcje niezbędne w przypadku początków astrofoto.

 

Co do montażu to tutaj jest niestety problem bo w Polsce nikt nie sprzedaje jeszcze montaży astrofotograficznych. Tak więc trzeba coś takiego kupić w Europie lub USA (w USA taniej). Dobrej jakości montaż do astrofoto (taki, żebyś się nie frustrowała) będzie kosztował ok 3.000 - 4.000 USD za Takahashi EM-200 i ok 2000 - 2500 USD za Losmandy G11 a jego przywiezienie z USA nie powinno być bardzo dużym problemem. Jakby coś to służę kontaktem do osoby, która pomoże w przywiezieniu a być może nawet sprowadzi po prostu na zamówienie.

 

Porozmawiaj też w DO może bedą chcieli sprzedąć sam montaż CGE za sensowną kwotę bo to jest już całkiem niezły montaż (tak słyszałem).

 

Pozdrawiam,

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do astrofoto proponuje kupić Takahashi PTLa a do kukania praponuje działo TURa.... stoi w komisie w Astrokraku. Plus montaż, plus napęd do apochromatu i zestaw jak marzenie. Wiaderko naglerów, filtrów i innego osprzętu i powinno wyjść trochę więcej jak 20000. :lol: W razie czego pytaj PiotraZ to jest specjalista od dużych wydatków :lol: . A może chcesz coś zupełnie odjechanego?Takahashi robi sprzęty za pareset tysięcy. :lol: No chyba, że ten post był tak dla żartu. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldora, wpadnij z nami w Bieszczady do Roztok na długi weekend to pogadamy sobie dowoli o sprzęcie i polukamy przez różne rurki, zabieram rodzinę więc weź i swoją to się panie nie będą nudzić za bardzo :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.