Jump to content

ludzie co za 20000 do kukania na wszystko


aldora
 Share

Recommended Posts

Naprawdę potrzebuję porady co kupić w takiej cenie do obserwaci , astrofoto ( aparat już mam Canon eos 300 d) , NIE JESTEM FANATYKIEM ALE INTERESUJE MNIE ASTRO a jako,że mnie na to stać chciałbym poświęcić trochę czasu i kasy na swoje zainteresowania.

A z drugiej strony nie chcę wydawać pieniędzy na niewiadomy sprzęt dlatego proszę o radę . Pozdrawiam wszystkich i czekam.

Link to comment
Share on other sites

Chcesz kukać czy focić?  :roll:

 

:lol::lol::lol:

 

Aldorko - tak myślałem, że się nie poddasz w szukaniu sprzętu :salu:

 

Myślę, że 20k złociszy na początek do astrofoto wystarczy. Według mnie potrzebujesz przede wszystkim:

 

1) dobrego montażu z GoTo (to podstawa do astrofoto i do odnajdywania obiektów do wizuala GoTo też się przyda);

2) dobrej jakości rureczki (najlepiej z niezbyt długą ogniskową);

3) doświadczenia - nie da się kupić.

 

Takahashi FS102 - sprzedawany obecnie przez PTL-a to bardzo dobrej jakości Apochromat co mogą potwierdzić inni forumowicze, ktorzy mają FS-y (Oskar i Misza do tablicy). Dodatkowo ten PTL-a jest wychuchany jakich mało. Pewnie nie sprzedawałby go gdyby nie kupił jakiegos astrografu :lol: Co więcej zakup od Pawła (PTL-a) da to co najważniejsze - będziesz mogła zawsze liczyć na jego pomoc w ustawieniu sprzętu i uzyskać instrukcje niezbędne w przypadku początków astrofoto.

 

Co do montażu to tutaj jest niestety problem bo w Polsce nikt nie sprzedaje jeszcze montaży astrofotograficznych. Tak więc trzeba coś takiego kupić w Europie lub USA (w USA taniej). Dobrej jakości montaż do astrofoto (taki, żebyś się nie frustrowała) będzie kosztował ok 3.000 - 4.000 USD za Takahashi EM-200 i ok 2000 - 2500 USD za Losmandy G11 a jego przywiezienie z USA nie powinno być bardzo dużym problemem. Jakby coś to służę kontaktem do osoby, która pomoże w przywiezieniu a być może nawet sprowadzi po prostu na zamówienie.

 

Porozmawiaj też w DO może bedą chcieli sprzedąć sam montaż CGE za sensowną kwotę bo to jest już całkiem niezły montaż (tak słyszałem).

 

Pozdrawiam,

Dominik

Link to comment
Share on other sites

Do astrofoto proponuje kupić Takahashi PTLa a do kukania praponuje działo TURa.... stoi w komisie w Astrokraku. Plus montaż, plus napęd do apochromatu i zestaw jak marzenie. Wiaderko naglerów, filtrów i innego osprzętu i powinno wyjść trochę więcej jak 20000. :lol: W razie czego pytaj PiotraZ to jest specjalista od dużych wydatków :lol: . A może chcesz coś zupełnie odjechanego?Takahashi robi sprzęty za pareset tysięcy. :lol: No chyba, że ten post był tak dla żartu. :?

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Aldora, wpadnij z nami w Bieszczady do Roztok na długi weekend to pogadamy sobie dowoli o sprzęcie i polukamy przez różne rurki, zabieram rodzinę więc weź i swoją to się panie nie będą nudzić za bardzo :salu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
   • 56 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.