Skocz do zawartości

[ Giełda / Montaże ] Montaż CG5 na paskach (sterowanie Arduino)


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Montaż CG5 na paskach (sterowanie Arduino)


Na sprzedaż montaż CG5 - mój towarzysz od prawie 3 lat.

 

CENA za całość to 800zł + 50zł wysyłka lub odbiór osobisty - ale doczytajcie do końca ;)

 

W zestawie:

 

- głowica Celestron CG5 - mocowanie pod dovetaila było pęknięte i jest sklejone żywicą epoksydową + wzmocnione kątownikami. Niezbyt piękne ale solidne. Montaż woził 8'' SCT, Bressera 152/752 i bez problemu dawał radę. No ale jest to wada, więc kupujący musi o tym wiedzieć. Sama głowica do regulacji - obecnie do wizuala i foto planet było ok ale do czasów >60s przydałoby się wszystko wyregulować.

 

- nogi stalowe 2'' - solidne jak przy EQ6. Poobijane tu i ówdzie. Brakuje stolika/rozpórki pod okulary - trzeba dokupić lub dorobić.

 

- napędy na silnikach z przekładniami + przekładnie pasowe do montażu + skrzynka sterująca Arduino. Działa pod EQMOD. Czasami mi się zawieszało ale to bardziej wina mojego laptopa niż sterowania (tak mi się przynajmniej wydaje).

 

- lunetka biegunowa - nie wiem od jakiego montażu - ale daje całkiem przyzwoite ustawienie bieguna - wsunięta w otwór i "uszczelniona" izolacją coby się nie chybotała ;)

 

- przeciwwagi 2 x 2,5kg - trochę poobijane i ze śladami korozji tu i ówdzie.

 

- pokrętła mikroruchów jakby prądu brakło

 

- dorzucę też kabel USB do sterownika Arduino

 

W razie pytań chętnie odpowiem.

 

Oto dowód, że potrafił uciągnąć też około 500mm ogniskowej ;) Klatki po około 25 sekund

 

5975133571611_Messier5150.jpg.0bba1dc1636e23c98642f591e51e4c56.jpg

 

59751337f0a1f_Messier64.jpg.3f221508df7ecd0fc469351e1ff8abf7.jpg

 

 

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.