Skocz do zawartości

Co jest z tym Antaresem??


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwwszystkim wezwij kuriera z telefonu na liście przewozowym i spisz protokół szkodowy, bo to podstawa do jakichkolwiek roszczeń, jak zapłata za obite lustro czy choćby jego ponowna aluminizacja i montaż.

 

Z punktu widzenia prawnego jaka jest szansa w tym przypadku że kurier zostanie pociągnięty do odpowiedzilaności??? Może przecież zasłaniać hasłem typu:"po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględniamy" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwwszystkim wezwij kuriera z telefonu na liście przewozowym i spisz protokół szkodowy, bo to podstawa do jakichkolwiek roszczeń, jak zapłata za obite lustro czy choćby jego ponowna aluminizacja i montaż.

 

Z punktu widzenia prawnego jaka jest szansa w tym przypadku że kurier zostanie pociągnięty do odpowiedzilaności??? Może przecież zasłaniać hasłem typu:"po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględniamy" :wink:

 

Chyba że macie paragon :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz do tego dryg i smykałkę, wykorzystaj to, przejdź szkolenie, odbądź praktyke i zostań serwisantem, to pewny i ciekawy kawałek chleba ale proszę nie radź tego innym nie mającym zacięcia technicznego i odpowiedniej wiedzy, chyba że naprawisz im gratis rozebrane przez nich i złożone nieudolnie lornetki czy okulary :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, jakos moja ciekawosc do poznawania tego typu "konstrukcji" nigdy jeszcze nie skonczyla sie zepsuciem czegos (a naprawde lubie zagladac tu i tam  :lol: ). Choćby lornetki, kupiłem sobie BPC 20x60 która dawala podwojny obraz - posiedzialem nad tym 2 dni i nauczylem sie kolimowac lornetki. Później skolimowałem jeszcze Sotem 10x50  :lol:  Calkiem prosta czynność i nie wymaga jakiś dziwnych specjalistycznych aparatur (panie Januszu). Nie wiem jeszcze jak to jest w lornetkach innych produkcj

Też próbowałem skolimować moją ruską 10x50 kręcąc pierścieniami pod obiektywami. Obrazy przyblizyly się jednak nadal widać, że jest podwójnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tylko oryginalne lornetki opuszczajace legalnie fabrykę mają dobre pryzmaty mieszczące się w swoich tolerancjach kątowych i prawodłowo podfrezowane gniazda ich opraw co zapewnia możliwość zjustowania na mimośrodach obiektywu w ich niewielkim zakresie regulacjii :salu:

W składakach i innych plastikowych wynalazkach nawet nie podejmuję sie justowania bo to próżny trud z góry skazany na niepowodzenie lub tylko powodzenie chwilowe do pierwszego lekkego stuknięcia i ponownego poruszenia fabrycznie źle zamocowanych pryzmatów na niepodfrefowanych właściwie gniazdach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozbiera się okular w którym wszystkie elementy mają na stałe ustalone położenie to zawsze może się "udać" poprzestawiać soczewki miejscami, założyć odwrotnie. Całkiem sporo bywa możliwości. Ale właściwie szansa złożyć tak, jak było - jest.

Ale czasem możliwości jest więcej, kiedyś w prostym aparacie fotograficznym mialem tryplet Mayera, którego tylna soczewka (w oprawie) była przykręcona trzema śrubkami rozstawionymi co 120 stopni. Życzę powodzenia w ponownym montażu :salu:

Z drugiej strony - cóż za skomplikowany obiektyw w porównaniu z tanimi kompaktami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.