Skocz do zawartości

[ Giełda ] Teleskop 8" Newton SW + ulepszenia/akscesoria


Jagho

Rekomendowane odpowiedzi

Teleskop 8" Newton SW + ulepszenia/akscesoria


Sprzedaję 8-calowy teleskop SW BKP2001 (f/5), który odegrał niegdyś bardzo ważną rolę w moim astronomicznym hobby, jednak teraz odpoczywa nieużywany. Na bok więc sentymenty i czas, aby znalazł znowu zatrudnienie. Stan określam na dobry/bardzo dobrym. Niewielkie ślady użytkowania niemające żadnego wpływu na walory użytkowe. Jest w nim też jedna bardzo praktyczna w naszym klimacie modyfikacja oraz kilka dodatkowych przydatnych akcesoriów.
Modyfikacja to system ogrzewania lusterka wtórnego mojej konstrukcji. Moc maksymalna grzałki to 1.44W przy zasilaniu 12V. Można zasilać ją własnym układem lub nawet zwykłym zasilaczem. Ja do zestawu dołączam jednak sterownik (ze sporym zapasem mocy). Końcówka jego jest zbudowana na darlingtonie TIP120 (Ic=5A) z radiatorem. W połączeniu z w/w grzałką można płynnie regulować moc w zakresie od niemal 0 do powyższych 1.44W. Rozwiązanie jest bardzo skuteczne. Nawet podczas najbardziej wilgotnych nocy nie musiałem przerywać obserwacji.

Teleskop ma obecnie:

  • umyte lustro główne i wtórne
  • skolimowany wyciąg
  • skolimowane lustra

W zestawie oferuję:

  • tubę z obejmami oraz szyną dovetail (zdjęcie)
  • wyciąg okularowy Crayforda 2" z redukcją na 1,25"
  • okulary 25mm oraz 10mm, Barlow 2x/1.25"
  • lunetkę celowniczą 9x50
  • maskę Bahtinova (własnej budowy - zdjęcie)
  • mocowanie (obręcz) do filtru słonecznego (zdjęcie)
  • ogrzewanie lusterka wtórnego (zdjęcie)
  • sterownik grzałki (zdjęcie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.