Skocz do zawartości

Brand New 6 - czy warto


logic

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm sorka ale będe brutalny :( Coś wydaje mi się, że sprzet jest pokroju sprzętu ze strony www.teleskop.pl bo wymiary podobne i ta krótka jak na Newtona ogniskowa moze jakis barlow w wyciągu???? Podaję nie z życzliwosci, a jako ostrzeżenie, że podobny sprzęt też jest w naszej piknej POLSCE wciskany i wydaje mi się, ze nazwa Sylvan Company jest tak samo wiarygodna jak Sylwia Company ja przynajmniej o takim producencie nigdzie nie czytałem :mrgreen: mi to wyglada podejrzanie. Poza tym EQ1 tak na moje oczy to jest, co przy 150mm podobno to porażka i te wspaniałe gętkie Alu nogi, a Barlow darmowy pewnie lepszy na kieliszek do wódki niż do patrzenia przez niego chyba, że na niego :mrgreen: :?

 

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=35611327 tylko nie napal sie na ten odpad to przykład robienia ludzi w Bambo :) a do tego za sume około 1000zł można niezły na początek sprzęt kupić np Sky Lux lub Observer Oriona ewentualnie ZRT luneta rosyjska przerabioną wersje poszukaj sobie, jest coś na Astro Markecie na tym forum, tam widziałem

 

Pozdrawiam i co złego to nie ja ;D :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja :D chodziło mi o tubus mikry, a nie o ogniskową, to mi przypomina Pluto Bressera albo Optisany, magicznie mała długość tubusa, ale tamte maja lustra 114mm :) a to jest INNE :mrgreen: ma 150mm zastanawia mnie, tego telepa konstrukcja 150m lustro tubus króciutki marniutki montażyk, bejery rowery darmowe niby Barlowy chro raczej niż achro, ale to tylko plastiki "dla oka", że jest taki to a taki poważny element zestawu :)

OK pozdrawiam i kończe swoje wywody na ten temat 8) :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważ na podstawowe i błędne parametrywykluczajace się w tej ofercie:

 

Clear aperture 6inches = 150mm

 

Focal length 55 inches = 1400mm

 

Focal ratio f/5

 

Czy nie widzisz że któs tu kogoś robi jawnie w bambuko, nie czepiam się o zaokrąglenia z cali na mm tylko o to F/5 które mocno mija się z prawdą przy ogniskowej 1400mm i średnicy 150mm.

Jak przyglądniesz się jakiej średnicy szkiełko robi tam za filtr Księżycowy i że dwa pierwsze akcesoria od lewej (Barlow i odwracacz obrazu) to plastikowe zabawki to resztę dopowiesz sobie już sam bez naszej pomocy jako inteligenty i myślący forumowicz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odradzenie mi tego, a mało brakowało .... :)

 

PiotrZ: chętnie pogadam :)

 

Przejrzałem sprzęt na wszystkich dostępnych stronach i opinie na forum, ale prawdę mówiąc dalej nie wiem co wybrać w cenie 600-700zł.

Czy Celestron Powerseeker 114EQ będzie dobrym zakupem, czy lepiej kupić coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

Pozwól ze jeszcze raz sie właczę :) Co do Powerseekera Celestrona to lepszym bedzie napewno Firstscope 114eq sam go mam i mysle ze na prierwszy sprzet poza Lornetką, która jest zawsze przydatna nieźle sie nadaje koszt 799zł w Delcie, ale to moje skromne zdanie. Powerseekera nie ma nigdzie www.celestron.com np tam nie znajdziesz tego modelu na 100%. Powerseeker ma skopsane: Dobór okularów kiepski, starszy EQ1 montaż Firstscope ma eq2 troche stabilniejszy jest . Sam czesto przy powerze 180 używam z Barlowem Vixena i nie jest tak źle jak ludzie piszą(pewnie sie spodziewali jakosci za 4000zł :) myśląc, że tylko 1000zł wydadzą, niestety astronomia na wyższym poziomie niz oglądanie gołym okiem to kosztowne chobby :? ale cóż niech strace troche kasy, lepiej na to niż przepić na imprezach te pieniadze, chociaż bede miał coś przydatnego moim zainteresowaniom ;) . Myślę, że jak juz 114 lustro to Celestron Firstscope 114eq, ewentualnie Synta 114 bo ma silnik do prowadzenia w 1 osi ale koszt ponad 1000zł. Mi średnio przydatny jest silnik bo macham telepem na wszystkie strony świata i tylko by mi przeszkadzał :) SkyLUxy ludzie polecają koszt około 300 zł podstawowa wersja wymagająca poprawek. Na koniec jeszcze jedno: Firstscope ma w niarę normalnie okulary dobrane 10mm co daje 90x power i 20mm co daje 45x power. Nawet są niezłe i mysle ze na poczatek zupełnie wystarczą. Pomyśl równiez o ZRT po tuningu w KRAKowie ;D np. to Ciekawy refraktorek dość poręczny i mobilny. Ludzie dość pozytywnie sie o nim wypowiadają. Ok kończe :salu: Jak to mawiaja wybór należy do Ciebie :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm fakt ze tyle ile gołym okiem, moze to i wada, ale cyk właczasz na chwile ustawiasz monencik i masz gotowe :) ja używam StarPointera od paru miesiecy i nie taki zły , choc ostatnio myslę nad zrobieniem dodatkowego szukacza, do słabych obiektów niedostrzegalnych gołym okiem. Mimo wszystko w obserwacjach używam lornetki Tento 10X50 do orientacji gdzie i co sie znajduje, a potem juz strzelam tam Telepem i zwykle trafiam bez wiekszych problemów :) myslę, że na pierwszych pare miesięcy zanim sie nie wprawisz, starczy standardowy szukacz. Ja chce swój dodatkowy zrobic z Lornetkowego monokularu, tylko szukam odpowiedniego akurat :D Pozdrawiam :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.