Skocz do zawartości

[ Giełda ] [S] Mikroskop Carl Zeiss Jena Laboval + akcesoria


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

[S] Mikroskop Carl Zeiss Jena Laboval + akcesoria


Trochę nietypowo ale może ktoś będzie zainteresowany ;) Jak nie to sprzedam na portalu aukcyjnym.

Mam na stanie stary mikroskop Carl Zeiss Jena Laboval. Stan dobry+. Zewnętrznie nawet bardzo dobry. Regulacja stolika i kondensora chodzi płynnie z lekkim oporem tak jak powinna. Ale stolik ma minimalny luz - pewnie da się go skasować ale mnie nie przeszkadzał.

Rewolwer obiektywowy chodzi nieźle choć można by go też doregulować - ja nie grzebałem bo tam jest łożysko drobno kulkowe i nie chciałem go rozsypać ;)

Oświetlenie działa bez zarzutu - przysłona irysowa polowa też w porządku. Kabel jest ok ale wtyczka jest w starym standardzie bez bolca więc nowy właściciel musiałby wywiercić nań dziurkę bądź używać gniazda bez bolca, ewentualnie wymienić wtyczkę.

W komplecie nasadka bino.

Do zestawu dorzucę:

- obiektywy achromatyczne PZO x10 oraz PZO x40

- dwa okulary CZJ x10

- kondensort aplanatyczny PZO K51 ( w pełni sprawny - przesłona irysowa ok)

Do tego mikroskopu pasują wszystkie kondensory, obiektywy i okulary PZO i CZJ także na rynku wtórnym można kupić mnóstwo akcesoriów do kontrastu fazowego czy ciemnego pola.

 

CENA za całość 400zł. Ewentualnie na części ale to już wg indywidualnych uzgodnień.

Poniżej dwa zdjęcia nogi muchy w powiększeniu 100x i 400x - tak żeby pokazać że wszystko działa. Projekcia okularowa ze smartfona :)

100x.thumb.jpg.810cb3a6ddb9f61ef0e9bb3c0e6cc5db.jpg

400x.thumb.jpg.1d3d77f1bdc7ef0c4fa2364561e81f86.jpg


  • Oferent
    Lukasz83
  • Date
    28.11.2017
  • Cena
    400,00 zł
  • Kategoria

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B przestał(a) promować i odpiął/ęła ten temat
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.