Skocz do zawartości

Rozne modyfikacje WebCama


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladajac strony o modyfikacjach webcamerki i natknalem sie na rożne wersje ukladow. Z tego co widze to najbardziej popularne sa dwie modyfikacje na okladzie 4066B --> z tego co tam pamietam to jest to jakis mikrokontroler portu rownoleglego, oraz na okladzie 74HC00, ktory zawiera same bramki logiczne typu NAND. Otoz logiczne rzecz biorac im uklad bardziej zaawansowany techniczne to powinien byc lepszy, ale nie wiem czy faktycznie tak jest. I stad pytanie ktora wersje wybrac ?

http://astro.ai-software.com/toucam2.html ->74HC00

http://home.clara.net/smunch/wadm2.htm ->4066B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Układ CD4066B to przełącznik elektroniczny wykonany w technologii CMOS stosowany powszechnie w starszym sprzęcie audio.

Ja zastosowałem układ na 7400 i działa bez zarzutu z ToUcamem (740). Podejrzewam, że zastosowanie cd4066 pozwoli na zwiększenie możliwości sterowania uPD 16510 (więcej linii z portu równoległego no i bezpośrednie sterowanie samą matrycą CCD)

Pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosujac drugie roozwiazanie masz dodatkowe sterowanie i mozesz je wykozystac np do auto Guidingu zerknij na moja stronke ( nie jest co prawda jeszcze ukonczona, ale co nie co na temat Web camery juz jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzilem sobie stronke, no jest ciekawa, schemat widze ten sam, na ktorym sie wzorowalem, tylko jednej rzeczy nie rozumiem: na schemacie jest gniazdo portu rownoleglego, a na zdjeciu juz RS232 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układy modyfikacji Vesty robione na 74HC00 są dużo pewniejsze. Rozmawiałem z wieloma robiącymi wg. drugiego schematu i zawsze mieli jakieś z tym kłopoty.

Polecam przeróbką na 74HC00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

A czy obie przeróbki różnią się też jakością uzyskiwanego obrazu i poziomem szumu przy longach???

Rozumiem że swoje przerabiasz na 74HC00 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego typu problemy Bartek ?? Ja mam swoja na CD4066B i dziala wszystko bezproblemowo.

 

Szumy sa takie same pod warunkiem ze tranzystor sterujacy wzmocnieniem ( w drugim przypadku ) zamontujemy jak najblizej CCD.

 

RS232 jest tylko po to aby jakos polaczyc to z PC' tem, po drugiej stronie kabla jest znowu wtyczka do portu rownoleglego

 

Autoguidingu jeszcze nie zmontowalem ale musze sie za to jak najszybciej zabrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czyli generalnie przeróbka kamery z układem CD4066B daje większe możliwości sterowania i odpada dodatkowy przełącznik (pin10).

A co z programem potrafiącym to wykorzystać - czyt. jaki program?

Pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrobię tak, wykonam dwa uklady modyfikacji, ktore bedzie mozna zamiennie stosować - proste gniazdo na zewnatrz obudowy webcama.

A co do tej wtyczki RS232 to ja wciaz nie kumam, przeciez mozna bylo zrobic od razu wtyczke LPT chyba że cos pominalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy obie przeróbki różnią się też jakością uzyskiwanego obrazu i poziomem szumu przy longach???

Rozumiem że swoje przerabiasz na 74HC00 ???

 

Bingo

 

Układ 4066 a wzasadzire tranzystor pozwala wyłączyć przedwzmacniacz w trakcie zbierania obrazu i zmniejszyć szum.

Oczywiście potrzebny jest odpowiedni program , i troche więcej uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrobię tak, wykonam dwa uklady modyfikacji, ktore bedzie mozna zamiennie stosować - proste gniazdo na zewnatrz obudowy webcama.

A co do tej wtyczki RS232 to ja wciaz nie kumam, przeciez mozna bylo zrobic od razu wtyczke LPT chyba że cos pominalem.

 

Pepe, pewnie ze mozesz od razu zamontowac kabel z wtyczka LPT, ale ja nie chcialem miec przy kamerce dodatkowych 3metrow kabla na stale aby ja podlaczyc do kompa tak naprawde mam 5 metrow i w mrozy siedze w domku przy klawiaturze kompa, a kamerka marznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

1.)

A czy moze ktos zastosowal uklad wylaczania wzmacniacza z :

http://mypage.bluewin.ch/bm98/p740k/modification.htm

http://members.cox.net/wbehrens/qc3k/qc3k-...k-amp-schem.htm

czyli odlaczanie nozki zasilajacej nr8 i podawanie nizszego napiecia przez diode zenera ? wymienie pogladyi uwagi chetnie.

2.)

Jezeli ktos uzywa do sc2/3 programu K3CCDTools , chcialbym skonsultowac ustawienia portu LPT tzn. poziomow log. (konkretnie w jaki sposob ustawia sie przy wylaczonym amp. zeby zalaczal sie w ostatniej fazie naswietlania, i jak naj. ustawic frame A/B)

 

Andy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.