Skocz do zawartości

Okular ED 5,2mm od www.SEBEN.com na szybkiego.


McArti

Rekomendowane odpowiedzi

Okular jest duży z wyciągu razem z muszlą wystaje na 10cm.

 

pole widzenia wyznaczyłem na 49° (64cm średnicy widzianej z odległości 70cm) i porównałem z ZOOMem lantanem soligora ustawionym na 8mm (ponoć ma wtedy 48°). Rzeczywiście pole jest mniej więcej takie same.

 

Słynna nieostrość przy brzegach istnieje. Gdzieś 70% jest ostre.

 

Muszle rzeczywiście są za krótkie ale dla okularników w sam raz!!! 8) okulary przykłada się do muszli i widzi się pełne pole!

Okular podatny na "duszki".

 

Brzegi pola to widoczy feler tego okularu. W środku nie ostre, na zewnątrz soczewka oczna łapie światło z zewnątrz i świeci brzegiem mocno na pomarańczoo w oko, trzeba się dokładnie zasłonić.

 

Warstwy. Wszystkie kolory tęczy. Jakieś soczewki są wyraźnie pomarańczowe (z brzegów wychodzi pomarańcz), jakieś fioletowoczerwone, jakieś zielone, a jest też mocno chodzący jak po kuli obraz biały. Plus szaleństwo kształtów i zakrzywień. Lantan np dla porównania ma wszystkie obrazy płaskie.

 

Tyle uwag na szybko.

 

Jak na okular za 200zł to jest dobrze, bo przecież plossl 6mm jako konkurencja to już nie ten komfort. Jednak do lananów to już mu brakuje. Taki kulawy kuzyn wychodzi. :lol:

 

Obrazy badałem w pomieszczeniu na zewnątrz guzik widać bo mgła. Zobaczymy co na planetach i gwiazdach pokaże ale to chyba dopiero w przyszłym roku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Powyższe fotki przypominają mi nadchodzące Święta i kolorowe lampki na choince, taka tęcza odblasków nie zapowiada dobrej transmisji barwy ani dobrego kontrastu w tych kolorowyh szkiełkach zza Chińskeigo Muru :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe fotki przypominają mi nadchodzące Święta i kolorowe lampki na choince, taka tęcza odblasków nie zapowiada dobrej transmisji barwy ani dobrego kontrastu w tych kolorowyh szkiełkach zza Chińskeigo Muru :lol:

 

Janusz mówiłeś coś zupełnie innego gdy mi sprzedawałeś taki sam okular SOLIGORA za nieco ponad 50% wyższa cene.

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Rozumiem że najbardziej boli Cię ta cena, zważ że tamte okularki pochodziły z legalnego źrodła z odprawą celną i polskim watem, jeśli lubisz się sam okradać z opieki medycznej, świadczeń socjalnych i swojej przyszłej emerytury to twoja prywatna sprawa, kup sobie te z "cichego :wink: importu" :salu:

 

Ps. Porównywanie cen legalnego towaru z tym oferowanym pokątnie przez przemytników bez cła, watu faktury, gwarancji i servisu stawia Cię w jednoznacznej sytuacji jako osobę popierającą ten niecny proceder, pomyśl nad tym Kolego i wyciągnij dla Siebie wnioski na przyszłość :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Nie nie Janusz! DaVe chodzi zapewne o ocenę jakości podczas zakupu  :mrgreen:

 

A ja myślę ze opinia człowieka popierajacego jawnie swoim publicznym zakupem "cichy import " nie moż być brana na poważnie pod uwagę :wink: :lol::lol::lol:

Zobaczę jak szybko pojawi się Twoja oferta sprzedaży tego okazyjnie kupionego Zonka a wtedy dopiero się będę śmiał do rozpuku :buahaha: :buahaha: :buahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli wyjaśnienia, to zdaje mi się, że od 1 maja 2004 roku jesteśmy (Polacy) członkami

Wspólnoty Gospodarczej i przy zakupie w jednym z krajów członkowskich nie ma mowy o

cle, podatku VAT i innych "akcyzach", a Invoice nr 10069 wystawiona przez Benda & Benda

GbR, Seben-Europe - Berlin zawiera zapis Gesamtpreis inkl. 16% Mwst. Sami chcieliście (może nie wszyscy) wspólnej Europy więc insynuacje o przemycie itp. są nie na miejscu.

Piszę "chcieliście", bo ja nie chciałem - przez 10 lat pracowałem jako Agent Celny na granicy zachodniej, a od 1 maja jestem bezrobotny, każdy radzi sobie jak może - ja tak !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie powierzchnie optyczne pokryte są dobrymi warstwami MC i żaden z okularow nie wykazał odblasków od Saturna w polu widzenia czyli superowo :D  

 

Dla porównania wziąłem do testu okulary z podobną ogniskową:

 

ED-9,5mm, Lantana 9,5mm oraz Plossla 9mm.

 

Okulary uplasowały się następująco:

 

Zdecydowany faworyt to jednak Lantan bo w nim Saturn był ostry i bez przebarwień od krawędzi do krawedzi pola widzenia :lol:  

 

Zaraz po nim uplasował się ED z polem ostrym do średnicy rzędu 85-90% i identycznej ostrości i kontraście na osi z Lantanem :D  

 

Można zadać pytanie co różni jeszcze okulary Lantanowe i ED?

Oczywiście ich niższa cena i średnio ostra diafragma pola widzenia co w nocy nie ma większego znaczenia ale w dzień pozostawia pewien niesmaczek przynajmniej z mojego punktu widzenia konesera optyki astronomicznej.

 

Janusz ja wierze takim fachowcom praktykom po testach :mrgreen:

 

ps. pozatym to mój pierwszy okular którego nie kupiłem od ciebie WYBACZ :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Mylimy pojęcia Agent Celny to nie to samo co Celnik, a ja nie posuwam się do inwektyw  :(

To że Chrystus umiłował Ladacznice to mogę jakoś zrozumieć, w końcu był facetem ale Celników jakoś nie mogę mu zapomnieć :roll: :lol::lol::lol:

 

Ps. Jeśli określenie Celnik jest dla Pana inwektywą to ja nie mam więcej pytań do przebiegu Pańskiej kariery zawodowej Agenta Celnego, no comments, jaki kraj tacy i jego agenci :roll: :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc - pięknie to dokumentujesz, czekamy na ocenę na obiektach niebieskich. :salu:

 

Dzisiaj była chwilka gwiazdek - może do 19. Wystawiłem sprzęt, spojrzałem szybko przez SkyLuxa i U-boota, miałem lookać po 22 ale koło dziewiątej już wszystko pływało i 100% chmur.

 

Janusz - ech, jest zrozumiałe że nie podobają Ci się ceny jakimś jednorazowym kanalikiem sprowadzonej próbki ale jednak ostro przesadzasz!

Powiedz: sprzęt jest porównywalny do czegośtam z mojej (byłej) oferty ale, niestety, od oceny optycznej przeskakujesz nerwowo do (o)CENY.

Albo powiedz: wstrzymuję się z wrażaniem opinii ze względów komercyjnych - nie mogę być obiektywny bo podobny sprzęt sprzedaję.

Ty zaś walisz jak w bęben że wszystko denne. I kradzione. W ten sposób stracisz wiarygodność jako FACHOWIEC-PRAKTYK na którego ocenach sporo forumowiczów polega!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że najbardziej boli Cię ta cena, zważ że tamte okularki pochodziły z legalnego źrodła  z odprawą celną i polskim watem, jeśli lubisz się sam okradać z opieki medycznej, świadczeń socjalnych i swojej przyszłej emerytury to twoja prywatna sprawa, kup sobie te z "cichego :wink:  importu" :salu:  

 

Ps. Porównywanie cen legalnego towaru z tym oferowanym pokątnie przez przemytników bez cła, watu faktury, gwarancji i servisu stawia Cię w jednoznacznej sytuacji jako osobę popierającą ten niecny proceder, pomyśl nad tym Kolego i wyciągnij dla Siebie wnioski na przyszłość :roll:

 

Nie każdy musi być douczony w temacie funkcjonowania sytemu celnego i podmiotów

satelitarnych (jakie ładne słowo) do Urzędu Celnego - ja to rozumiem :mrgreen: :lol:

A inwektyw doszukałem się raczej w tym poście, ale może to tylko moje majaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Rozumiem doskonale Cygnusie że chcesz załagodzić sprawę i chwała Ci za to ale niech kolega jak słyszę bezrobotny się uczciwie zarejestruje jako podmiot gospodarczy założy legalny biznes z wpisem do ewidencji i płaci podatki to porozmawiamy o cenach jak równy z równym a jeśli nie to nie mam litości dla gości od szemranych interesów w dodatku publicznie uprawianych na szanującym się forum bo odbierają mi uczciwie zarabiany chleb powszedni okraszony, podatkami, zusem czy kosztami lokalowymi.

 

 

Ps. Fotki refleksów tej "kolorowej choinki" zamieścił McArti, ja tylko je trafnie skomentowałem czyli możesz mieć do mnie pretensje co najwyżej za skromny współudział :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Nanak, kolego, nie zrozum mnie źle, Polska to wolny Kraj i wolny rynek i zparaszam na niego serdecznie tylko działaj legalnie, zgodnie z jej prawem podatkowym a nie będę miał do Ciebie nawet cienia pretensji a wręcz przeciwnie powitam kufelkiem browara :Beer: następnego odważnego człowieka w branży czyli kolejnego "Astromaniaka" w pozytywnym tego słowa znaczeniu 8) :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nanak, kolego, nie zrozum mnie źle, Polska to wolny Kraj i wolny rynek i zparaszam na niego serdecznie tylko działaj legalnie, zgodnie z jej prawem podatkowym a nie będę miał do Ciebie nawet cienia pretensji a wręcz przeciwnie powitam kufelkiem browara :Beer: następnego odważnego człowieka w branży czyli kolejnego "Astromaniaka" w pozytywnym tego słowa znaczeniu 8)  :salu:

 

A z jakiego powodu naywać tą drobną sprzedaż nielegalną :?:

 

Podstawa prawna: art. 27 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym

od osób fizycznych (Dz.U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.) zwanej dalej "ustawą".

 

Roczny dochód niepowodujący obowiązku zapłaty podatku 2790 zł.

 

 

Zaznaczam "dochód" - który mógłbym osiągnąć po sprzedaży 72 takich okularów nie 10 :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu, proszę Cię, skończ już tą dyskusję, bo temat, zamiast merytoryki której czasami jesteś głównym orędownikiem, zawiera już prawie same off-topicowe przypusczenia i pomówienia, na które szkoda miejsca w bazie danych. Nie chcę kolejnego tematu z wojenkami, który lada dzień wyląduje w kwarantanie. Po prostu szkoda słów... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem doskonale Cygnusie że chcesz załagodzić sprawę i chwała Ci za to ale niech kolega jak słyszę bezrobotny się uczciwie zarejestruje jako podmiot gospodarczy założy legalny biznes z wpisem do ewidencji i płaci podatki to porozmawiamy o cenach jak równy z równym a jeśli nie to nie mam litości dla gości od szemranych interesów w dodatku publicznie uprawianych na szanującym się forum bo odbierają mi uczciwie zarabiany chleb powszedni okraszony, podatkami, zusem czy kosztami lokalowymi.

Januszu, proszę nie pouczaj ludzi jak mają sobie radzić w dobie bezrobocia, nie jest to Twoja sprawa. Widzę, że Ci to nie na rękę że ktoś sobie sprzeda kilka okularów. Uważam że zawsze trzeba zaczynać sprzątanie od swojego podwórka. Zdecydowanie przesadzasz. Ale to co napisał Cygnus

Ty zaś walisz jak w bęben że wszystko denne. I kradzione. W ten sposób stracisz wiarygodność jako FACHOWIEC-PRAKTYK na którego ocenach sporo forumowiczów polega
jest prawdą i zastanów się zanim kogoś będziesz ponownie krytykował i oceniał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.