Skocz do zawartości

Słońce - Moje pierwsze fotki!


Mariusz.K

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

trzeba przyznać że Janusz ma sporo racji ale trzeba troszkę spoglądać na swoje prace i rzeczywiście umieszczać je jak jesteśmy z nich zadowoleni.

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem tylko ćwiczyć bowiem trening czyni mistrza. :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej ustaw go na statyw, daj maksymalne ISO, otwartą przysłonę i czas migawki też na maxa .  

Zrób np 10-20 ekspozycji z gwizdami np w Orionie, zestackuj a efekt przerośnie twoje oczekiwania, zresztą sam zobaczysz  :salu:

 

Dziekuje za rady dziś zapowiada sie piekna noc napewno spróbuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Nie cuduj tylko rób aparatem jak Pan Bóg przykazał :salu:

To pewnie hot pixele i zapewne jakieś odblaski od świateł za lornetką ale kto to wie tak naprawdę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Wyglada na to ze ktoś Ci musi powiedzieć że nie wolno robić zdjęć astronomicznych skośnie przez szybę okienną ale dlaczego to muszę być akurat Ja :wink: :roll:

Pamiętaj, ćwiczenie czyni mistrza tylko zawsze myśl i pamiętaj co sknociłeś i co zrobić aby kolejne były coraz lepsze 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sory już nie mogę. :D

COŚ OKROPNEGO :King:

Ja pierdzielę - to już z komórki z boidra strzelane lepiej by wyszły.

Wiem bo Fociłem w nocy zabytki i zaraz potem kasowałem.

P.S.

Niektórzy nie mają za grosz krytycyzmu co do swojej pracy. :D

Cóż takie czasy, że już puszczenie "bąka" jest interesujące. :Ass:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że sie Pan świetnie bawi! :|

 

Lepsi żerują na gorszych....

 

Naprawde mało osób jest które mi dadzą rady. Lepiej jest sie śmiać :/ w sumie to bardzo załosne naprawde....

 

Tutaj chciałem podziękować Panu Januszowi za rady! Dziekuje :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że sie Pan świetnie bawi!  :|  

 

Lepsi żerują na gorszych....

 

Naprawde mało osób jest które mi dadzą rady. Lepiej jest sie śmiać :/ w sumie to bardzo załosne naprawde....

 

Tutaj chciałem podziękować Panu Januszowi za rady! Dziekuje  :salu:

 

Nie gniewaj się chłopie...

Tylko załączaj jakieś wybrane foty - najlepsze w/g Ciebie.

W sumie masz 13 lat :roll: (moja córka ma 12 - i też jej pomagam przebrać w tych fotach zrobionych pstrykaczami aby dziewczyna złapała smak i sposób patrzenia na świat przez oko kamery.

Ale jak już wykładasz te foty na Forum to trochę powybredzaj sam nad sobą.

Jak bym ja zamieścił swoje foty z wyprawy do Turcji :razz: (540 szt. z czego pamiętam może 2, które bym zamieścił na forum) to wątpię aby komuś chciało się wszystkie oglądać.

A co dopiero otwierać w internecie.

Piona na zgodę ... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, Ty się nie obrażaj, tylko powiedz po jakiego grzyba zamieściłeś wszystkie te odrzuty, skoro tylko zdjęcie nr 5 jest względnie udane?

 

 

Mam już dosc powiem wam coś :!: "Profesjonaliści" :!: zamieścił bo chciał dobrych rad co robi żle ,a co dobrze. A wy go poprostu skrytykowalisci gdybym był na miejscu Mariusza to bym wam coś napisał ....... No ale cóż wiecej no comment

 

P.S. Do rady forum czy zamieszcznie na forum złej jakości ( żle zrobionych ) foto jest zabronione bo jak nie to proponuje to przekazać kilku osobą które jak widać chyba tego nie wiedzą :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, już nie mogę. Muszę się włączyć w tą dyskusję. Może zabrzmi to złosliwie ale już mam dosyć oglądania tych fotek. Mariuszu ! Jak tak dalej pójdzie to gdy zrobisz "porządne" fotki to nikt ich nie obejrzy bo będzie się spodziewał ich szumiąco-odblaskowej zawartości. Jesteś młody, z internetem jesteś ocykany (własna strona) więc zachowaj trochę pokory i udoskonalaj swój warsztat "po cichu" korzystając z wiedzy zawartej m.in na tym Forum. Ja nie chcę się domyślać jak były robione te fotki, lecz z tego wszystkiego wynika, że nie masz nawet statywu!. Sam jestem początkujący i w zasadzie żadnych swoich zdjęc tu nie zamieszczam bo wiem gdzie tkwi ułomność mojego warsztatu i wciąż nad nim pracuję :) Jak to w filmach karate - droga wygląda następująco: wstyd, pokora, zemsta - za jakiś czas pokażesz nam wszystkim co potrafisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to.

Mariusz poprostu pokazałes foty na ktorych praktycznie nic nie ma. A oto, że fotek nie można robić przez szybe lub bez statywu to już poniżej poziomu. Po prostu wyjdx pod wieczór w ładną pogode na dwór i cyknij kilkanaście fotek z różnymi czasami, przysłonami, ISO itp. a następnie zobacz co wyjdzie. Następnie zapodaj na forum najlepsze fotki wraz z prametrami. Jeżeli wrzucasz fotki bez parametrów wątpię, żeby można ci coś innego doradzić jak żebyś nie robił fotek przez szybe, w ciemnym miejscu itp.

 

Zobaczysz, że reakcje będą znacznie inne. :)

No i czasem nie warto się zapędzać jak się zrobi 3 pierwsze foty i wrzucać na forum ( ja za pierwszym razem tez tak zrobiłem a to nie jest najlepszy pomysł :) ).

 

Bobi nie denerwuj się tak, przeczytaj dokładnie wątek i spójrz na fotki - poprostu widać, że nie było w nich staranności a ich autor sam przyznaje, że nie wychodził na dwór i nie robił na statywie.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.