Skocz do zawartości

???


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Plik avi sie załaduje,wszystko ładnie,zostaje podzielony ale za nic nie moge zaznaczyć poszczególnych obrazów do podglądu,zupełnie jakby myszka nie działała.Na WinXp i 98 tak samo.Kiedy załaduje obraz bmp z dysku wszystko ok. obraz sie pokazuje w podglądzie,ale z poszczególnych klatek avi nic.Jak nie mam odchaczonych klatek to nie moge ich zapisać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że są różne formaty avi. Sprawdzałem na kilku - z jednymi program sobie radzi, a z innymi nie. Jednak żaden z testowanych plików nie pochodzi z webcama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyjcie VirtualDUB,

jest za darmo

rozpoznaje wszystkie kodeki zainstalowane w systemie

zajmuje niecałe 900KB ( !!!!!!!!! )

można z filmikiem zrobić wsio

 

Pzdr

Łukasz

 

PS. Avi to rozszerzenie pod którym się kryje wiele formatów, łącznie z mpeg-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VirtualDUB powinien rozpoznawać takie kodeki jakie masz w systemie ( ja nie masz np. DivX to dla VD jest on też nierozpoznawalny ).

Może na stronie producenta aparatu można coś takiego znaleźć ?

A może jest on jakoś nazwany w dokumentacji i można by poszukać.

Może to MJPEG ? ( Motion JPEG )

 

Pzdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niektóre formaty są odczytywane przez filtry wbudowane w windows media player-a ale nie beda widoczne przez VD (ViVat mICROSOFT ;D), w przypadku instalacji i używania typowych do tego zastosowania programów uważaj bo np. Adobe Premiere czy Ulead Media Studiao i jakiś inniejsze wynalazki (choć ten drugi nie powinien) nadgrywają swoje codeki w systemie !!! i robią przez to niezły bałagan. Ciekawy sposób który ostatnio odkryłem to połączenie Total Commandera (można łatwo zassać go z sieci) i plugina AVI plugin ze stronki http://members.lycos.co.uk/maxwish/tc_wcx.html (jest ich tam wiele polecam), który po zainstalowaniu pozwala po najechaniu na filmik w total command... i wciśnięciu kombinacji klawiszy <CTRL>+<PageDown> rozłożyć filmik na poczczególne klatki przy czym pierwszy plik to ścieżka dźwiękowa z avi-ka o ile taka jest :) po prostu rozpakowuje avi-ka jak zipa na audio i klatki :) w ułamku sekundy.

 

pozdrawiam

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.