Skocz do zawartości

Pomoc w obróbce materiału


Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj ! 

 

Nie wiem, gdzie się przyczepić z moim problemem /prosbą....wiec sorry adresowane pod adresem autora wątku ,  admin może to przenieść...

// Post został wydzielony do nowego tematu, nie miał absolutnie żadnego związku z poprzednim (NGC7000). Na przyszłość proszę w takich przypadkach zakładać nowy temat. Moderator

 

Jako stare już "wapno" - mam zerowe pojęcie o obrobce fotek :)   Na naukę  tym razem już za późno, więc mogę sobie jeszcze popstrykać ,ale to wszystko...

Mam 20 fotek rejonu Deneba i NGC 7000 w szerszym kadrze i 15 darków.  Czeski kolega, który też jest mało doświadczony w obróbce materiału, złozył mi foteczkę

z 5 surowych i 3 darków.

Wyszło coś takiego NGC%207000%20kopie.jpg

 

Czy ktoś podjął by się złożyć fotkę z całego materiału ?  Będzie jakaś istotna różnica ?   Bo jeśli nie - szkoda Waszego czasu   :)

Fotki są robione Sony Nex 5N, nie wiem czemu rejestrują się jako ARW  -- a nie RAW. Może tak Sony chce się odróżnić od Canona?  Pojedyncza klatka ma cca 16 MB

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, zbignieww napisał:

Ahoj ! 

 

Nie wiem, gdzie się przyczepić z moim problemem /prosbą....wiec sorry adresowane pod adresem autora wątku ,  admin może to przenieść...

 

Jako stare już "wapno" - mam zerowe pojęcie o obrobce fotek :)   Na naukę  tym razem już za późno, więc mogę sobie jeszcze popstrykać ,ale to wszystko...

Mam 20 fotek rejonu Deneba i NGC 7000 w szerszym kadrze i 15 darków.  Czeski kolega, który też jest mało doświadczony w obróbce materiału, złozył mi foteczkę

z 5 surowych i 3 darków.

Wyszło coś takiego NGC%207000%20kopie.jpg

 

Czy ktoś podjął by się złożyć fotkę z całego materiału ?  Będzie jakaś istotna różnica ?   Bo jeśli nie - szkoda Waszego czasu   :)

Fotki są robione Sony Nex 5N, nie wiem czemu rejestrują się jako ARW  -- a nie RAW. Może tak Sony chce się odróżnić od Canona?  Pojedyncza klatka ma cca 16 MB

 

 

Jak udostępnisz materiał mogę spróbować :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, Tomku !  :)   Przeniesiemy sprawę na PW, musisz mi poradzić, jak posłać taki "ciężki"  w MB materiał  . Temu czeskiemu koledze posyłałem po jednej fotce na maila, czyli miał tych maili aż 8  !  :)  Więc zacznijmy od tego, że na PW poślesz mi instrukcję, jak to posłać. Może zrozumiem tę instrukcję, he, he !!!  :)

Jesli trzeba to będzie konwertować na coś innego - mogą być kłopoty, baaaardzo cienki jestem w tych sprawach ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.