Skocz do zawartości

KTÓRY WYBRAĆ ( A MOŻE COS ZUPEŁNIE INNEGO)


wlad

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wszystkim :D moje pytanie dotyczy kupna teleskopu. od dawna sie na to zbierałem ale zawsze wyszło dcos innego :!: od niedawna mam internet i to otworzyło mi oczy że wybór nie jest tak prosty. po szperałem troche i mam dwa typy których tak własciwie nie jestem pewny czy wybrać Teleskop "Soligor" MT-910 z ASTROKRAKA czyTAL 120 tylko z czyjej oferty (Delta Optical czy Quasar PJ (Jerzy Poruczko)) naprawde nie znam tematu i prosze o rade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyles kiedys przez jakiegokolwiek TAL'a.

 

Ja mam wiele optyki "radzieckiej" i jestem bardzo zadowolony

a barlow akurat niewiem czy w 120 jest montowany na stale ale nie wydaje mi sie

jest dostarczany jako opcja.

 

 

pozdrawiam.

 

 

p.s.

 

proponuje zebys zadzwonil do deltaoptical i dowiedzial sie jak jest z tym barlowem bo tego nie wiem na pewno.

 

Na stronie jest zaznaczone ze jest barlow ale nic nie jest napisane zeby był wmontowany. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
W MT-910 masz dość dobry montaż paralaktyczny  :salu:  

 

Pozdrowienia:

-Paweł

 

Tak samo solidny montaż jest w MT 750 i MT-800 których tuby optyczne można potem spokojnie dokupić bez wymiany montażu :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady.z radzieckiej optyki posugiwałem sie lornetką niezłe widoczki. niestety lornetka nie była moja.na zakup teleskopu zbieram od roku. teraz nie wiem na co się mam zdecydować. zaczynam się nawet zastanawiać czy o drazu nie kupić teleskopu z zwierciadłem 150mm tylko w takim przypadku cena TALA strasznie skacze do góry. i teraz pytanie jak dobra jest optyka Soligor

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wlad!

Ja też jestem Tarnów okolice i też nie mam jeszcze własnego teleskopu. Zajrzyj na stronie głównej na "Zloty i spotkania lokalne". Jest tam "nasza" tarnowska działka. Umawiamy się tam na spotkania i obserwacje. Z pewnością pomogą Ci one w podjęciu dobrej decyzji.

A i Kraków niedaleko. Proponuję udać się do Astrokraka i porozmawiać z p. Januszem. Ja też tak zrobiłem (jeszcze we wakacje) i jestem bardzo z tej wyprawy zadowolony. Mogłem posłuchać, popatrzeć i dotknąć. Chociaż nie wiem jak tam teraz ze sprzętem na wystawie. Wtedy był wybór, ale ja nie miałem jeszcze pieniędzy.

Oczywicie ideałem byłoby wybrać się na większy zlot, np. na Kudłacze. Nie byłem, ale wiem, że tam "do wyboru, do koloru".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Optyka w Soligorach jest bez zarzutu, czepiać się conajwyżej można do aluminiowych statywów ale te łatwo się wymienia na o wiele sztywniejsze teodolitowe i jest po problemie.

Szkoda ze nie wpadliście razem z nami i ekipą śląską na obserwacyjne Kudłacze, poznalibyśmy się jeszcze bliżej podczes wspólnych obserwacjii :lol:

 

ps. Janie, gwoli informacji, obecnie sklep zapełnia z teleskopów pełna ekspozycja Soiligora oraz komisowe Mizar z motorem, tuba refraktora Meade 100/1000 oraz tuba Atktura 270/1500 oraz oczywiście teleskop Newtona 50cm tak więc zapraszam kolegę Wlad'a do odwiedzenia nas jeszcze porzed Świętami na organoleptyczne zapoznanie się ze sprzętem :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Janie, gwoli informacji, obecnie sklep zapełnia z teleskopów pełna ekspozycja Soiligora oraz komisowe Mizar z motorem, tuba refraktora Meade 100/1000 oraz tuba Atktura 270/1500 oraz oczywiście teleskop Newtona 50cm tak więc zapraszam kolegę Wlad'a do odwiedzenia nas jeszcze porzed Świętami na organoleptyczne zapoznanie się ze sprzętem

Jak nic nie stanie na przeszkodzie, to ja wybiorę się do Krakowa w sobotę. Zatem do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.