Skocz do zawartości

Okular 32mm Ploss Antres czy Celeston Omni ?


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli te pola widzenia są prawdziwe, to lepiej Omni. Z tym, że Celestron zawsze zawyża podawane przez siebie

pola. Ja mam Celestrona Plossle Nexstara 17mm, ktory jest poprzednikiem serii Omni. Moj plossl ma 50 stopni

zamiast deklarowanych 52. Jesli ten 32mm też ma 50 stopni, to byloby bardzo dobrze.

 

Zapytaj Janusza, czy te 40 stopni w Antaresie to nie jakas pomyłka. Ciut mało.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Boje się też w Antresie żeby odsunięcie od oka nie okazało się małe, bo nie jest podane.

 

Janusz możesz powiedzieć coś więcej o tym okularku ?

 

Jutro z pracy zmierzymy mu ER (jest na poziomie 0.7-0.8 wartości ogniskowej) a pole ma napewno rzędu 50 a nie 40* co jest oczywistym błędem, za którego wyłapanie tutaj dziękuję :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Oba okulary mogą, jak to przystało na tani produkt masowy, wychodzić z tej samej fabryki gdzieś na Dalekim Wschodzie, więc wybór ograniczałby się tylko do kwestii "który wg. ciebie ładniej wygląda".

 

Oj Luki, pamiętaj że nie obserwujesz wyglądem (przepraszam, ja nie obserwuję bo nie mogę mówić za Cibie :wink: ) tylko siedzącym w środku szkiełkiem z jego korekcją i warstwami MC :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym doskonale, ale kierowany doświadczeniem i wcześniejszymi dyskusjami nt. produkcji naszych chińskich kolegów przypuszczam, że oba okularki to ten sam produkt, tyle że z innymi nalepkami firmowymi. Zwróćcie uwagę, że nawet kształy obu obudów są praktycznie identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Oj nie szafowałbym tak paluszkami jak Ci pokaże rożnice w krzywiznach i grubościach szkiełek w PL Soligora i Antaresa przykładowo też po 32mm lub z innej pary ogniskowych a obudowy bardzo, bardzo podobne :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem czekałem i na pomiar się nie doczekałem.

 

Janusz nie mierz tego ER już po zawodach okular kupiony. :salu:

 

Przyjołem, że 0,7 - 0,8 to realne wartości.

 

Pozdrawiam

 

p.s.

 

Mam tylko nadzieje ze to pole widzenia nie jest takie jak w opisie do tego okularu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Wiem bo wysłałem go dzisiaj priorytetem, niestety nawał pracy z rozsyłaniem świątecznej dostawy Oriona nie pozwolił mi na jakiekolwiek inne czynności w firmie a do domu przed chwilą dopiero wróciłem po wydaniu ostatniego zamówionego telepa z odbiorem osobistym na 21h :roll:

 

Ps. Pozostaje mi życzyć Ci Wesołych świąt i udanych obserwacjii co niniejszym czynię :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.