Skocz do zawartości

Sky-Watcher N-152/1200 DOBSON 6'' (Synta)


szybki_slup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sprzedam teleskop Sky-Watcher N-152/1200 DOBSON 6'' - popularnie nazywany "Synta 6". Został on zakupiony przeze mnie bodajże w roku 2010, jednakże w rezultacie został on użyty może 9 razy - w tym raz teraz, przed sprzedażą, w celu upewnienia się co do jego stanu. Nigdy nie opuścił mieszkania, obserwacje były wykonywane zawsze z balkonu.

CENA: 780zł, do negocjacji

Jego stan techniczny oceniam jako fabryczny, a wizualny jako bardzo dobry.

Sprzedaję, ponieważ jak wynika z opisu - rzadko z niego korzystam, a szkoda, aby ten sprzęt się marnował. Polecam wszystkim osobom zaczynającym przygodę z obserwacjami nieba, ponieważ w tej cenie jest to na prawdę dobry sprzęt. Podczas nielicznych obserwacji, jakie wykonałem, udało mi się zobaczyć między innymi obiekty, takie jak: Jowisz, Saturn, Mars, Mgławica Oriona oraz oczywiście Księżyc - do jego obserwacji ten teleskop, z jego obecnymi akcesoriami, jest na prawdę bardzo dobry!

Parametry techniczne:
• System optyczny: reflektor Newtona
• Średnica zwierciadła: 152 mm
• Ogniskowa obiektywu: 1200 mm
• Światłosiła: 1/8
• Dokładność wykonania zwierciadła: 1/8λ
• Rodzaj szkła lustra: szkło optyczne float
• Maksymalne użyteczne powiększenie: 300x
• Waga: 14 kg

W zestawie znajdują się następujące akcesoria:
• Wyciąg okularowy o średnicy 2" z redukcją 1,25" i gwintem T2
• Okulary Super / Kellner 25 mm (pow. 48x) i 10 mm (pow. 120x)
• Montaż Dobsona (azymutalny)
• Szukacz 6x30

Ze względu na gabaryt teleskopu odbiór wyłącznie osobisty w okolicach Oświęcimia. Ewentualnie mogę przewieźć go do Pszczyny lub Katowic (oraz miast ościennych) po wcześniejszym umówieniu, lub dalej w cenie paliwa za całą trasę.

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

 

Pozdrawiam!

760821487_4_1000x700_teleskop-sky-watche

760821487_1_1000x700_teleskop-sky-watche
760821487_5_1000x700_teleskop-sky-watche

Edytowane przez szybki_slup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.