Skocz do zawartości

(Za)ćmienie - first time on stage


Maciej_O.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Do tej pory tylko zadawałem pytania - czas wrzucić coś od siebie. Choć mieszkam w Toruniu, w sobotę 31 maja przebywałem w Krakowie. Wczesnym rankiem wspiąłem się wraz z moim sprzętem na Kopiec Kościuszki. Oto, co ukazało się moim oczom ok. 4.20

 

eclipse1.jpg

 

Słońce wznosiło się....

 

eclipse3.jpg

 

Później trzeba było użyć filtrów....

 

 

A w końcu zjawił się jakiś samolot (choc tego dnia miały nie latać ze względu na wizytę Busha):

 

eclipse6.jpg

 

eclipse7.jpg

 

eclipse8.jpg

 

eclipse9.jpg

 

 

 

Sprzęt: Zenit 122, obiektyw Jupiter 21 200/f4. 2 telekonweretry x2, filtr szary 4, filtr UV. To tyle na razie. I co opłacało się wstać wcześnie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia fajne, ale nie przeginaj z tymi megabajtami. Jeśli zamieszczasz zdjęcia na forum to w mniejszej rozdzielczości w jakimś skompresowanym formacie(np jpg i najlepiej po jednym, nie od razu kilka. Szanuj modemowców. Nie każdy ma łącze 2 Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym poście nacisnij ZMIEŃ i usuń linki do fotek. Zmniejsz je jakimkolwiek programem graficznym, wyslij na serwer tam gdzie je masz, a potem ponów linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie lepiej ;D. Bo już myślałem, że będzie potrzebny monitor 28" ;D.

 

Bardzo ładne fotki. ;D

Czy dobrze zrozumiałem: jednocześnie używałeś dwóch telekonwerterów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie lepiej ;D. Bo już myślałem, że będzie potrzebny monitor 28" ;D.

 

Bardzo ładne fotki. ;D

Czy dobrze zrozumiałem: jednocześnie używałeś dwóch telekonwerterów?

 

Dzieki, dzięki.... Dobrze zrozumiałeś, z tym, że nie odnosi sie to do wszystkich fotek - część z nich robiłem z 1 konwerterem (dokładnie pierwsze), a te ze szczątkową panoramą ze standardowym obiektywem 58 mm. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

No, to jeszcze dorzuce coś takiego:

 

eclipse_max3.jpg

 

To było około 5.23. Na Kopiec padało wtedy całkowicie nienaturalne światło - brunatno-szare, żałuję, że nie odkręciłem wtedy całej tej mojej "tuby" i nie zrobiłem choćby widoku na hotel zwykłym obiektywem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.