Skocz do zawartości

Wybór montażu: heq5 czy coś innego do 4k


blendzior

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) Jako że mój eq3-2 doprowadza mnie do nerwicy poszukuję nowego montażu w cenie max do 4k. Pierwszym wyborem jest oczywiście nieśmiertelny HEQ5 jednak niska dostępność zarówno w sklepach jak i na rynku wtórnym zachęciły mnie do poszukiwań czegoś innego. Znalazłem iOptrona CEM25P mieszczącego się w budżecie i zastanawiam się czy montaż jest warty uwagi. Oczywiście oba montaże to zupełnie inna klasa jednak przedstawię swój setup: tair3s + canon 450d, w odległej przyszłości planuję wymianę na jakieś apo do 80mm więc jest to raczej kategoria sprzętu lekkiego :) Posiadam do tego także lekki guiderek 172mm z asi120mc. Tutaj przechodzimy do sedna: czy jest sens szukać wielkiej kobyły jaką jest HEQ5 lub coś podobnego czy iść w dokładność prowadzenia. Osobiście waga mi nie przeszkadza, sprzęt ma być stacjonarno-wyjazdowy (wyjazdy samochodowe) więc dowolność jest duża

PS. Nie musi być sprzęt nowy, używki oczywiście też są brane pod uwagę :) 

Edytowane przez blendzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwał bym HEQ5 wielką kobyłą. To raczej mały wierzchowiec, ale wart swojej ceny, łatwy w naprawie i podatny na wszelkie ulepszenia, jak wymiana łożysk czy opaskowanie. 

Osobiście, również z własnego doświadczenia polecam. O CEM25P się nie wypowiadam bo nigdy nie testowałem.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wielki jest wg. mojego doświadczenia :P Właśnie ta powszechność modyfikacji i to że jest on powszechny a nawet jak coś się zepsuje to nie będzie problemu z naprawą, częściami itp. przemawia za tym modelem :) Po prostu patrząc na heq5 gdzie ludzie mówią o przeciętnej dokładności prowadzenia i polecają od razu neq6 które jest jedynie o kilka stówek droższe na rynku wtórnym można wpaść w spiralę podwyższania budżetu i ostatecznie skończyć z czymś o wartości małego samochodu xD Dlatego poczekam, może ktoś miał podobne problemy i plany co do sprzętu i się dowiem czy warto wydawać więcej czy starczy jakiś nieduży montaż klasy tego iOptrona :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.