Jump to content

TEGO JUŻ ZAWIELE !!!


Bobi
 Share

Recommended Posts

Tak czytam i czytam i natrafiłem na stronkę firmy "U" i jak zobaczyłem ich wyciąg do tego nowego dziadostwa N/C 270/1??? to tak pomylałem hmm... skąd ja to znam ( ten wyciąg ) i już wiem czy ten wyciąg wam nie przypomina częściowo wyciągu ASTROKRAK :twisted: Janusz zrób coś z tym bo zaniedługo to będą od ciebie teleskopy w całości kupowali i po obklejeniu sprzedawali :mrgreen: :wink: :roll:

 

 

P.S. Wyciąg astrokrak i tak 100 razy lepiej wygląda :mrgreen:

tego juz zawiele.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest cygnus

A co w tym złego? Jeśli umowa pomiędzy firmami dopuszczałaby "przemarkowanie" to sprzedaż pierwotnego producenta by rosła!

Zastanawia mnie CZĘŚCIOWE PRZYPOMINANIE. Czy to znaczy że jest PODOBNY? Czy wizualnie identyczny?

Każdy wyciąg CZĘŚCIOWO PRZYPOMINA inny!

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

No cóż, do jakiegoś wzorca trzeba nawiązać, nie potrafią chłopcy skopiować Teca czy WO niech kopiują nasze, nie są zastrzeżone wzorem użytkowym i każdy może je sobie robić jeśli tylko chce i potrafi, to nasza firmowa polityka otwartości i jej pierwsze owocne skutki :wink:

O skopanym designie z tą okrągłą podstawą nie wspomnę ale jak widać każdy orze jak może jeden lepiej drugi trochęgorzej :wink:

Nie powiem abym był tym szczególnie dowartościowany tym faktem :roll: najpierw Papa zaczyna hucznie produkcje wyciągów z naszego projektu, teraz U... nas kopiuje ale z drugiej strony to świadczy o pewnym wyznaczonym przez nas od lat polskim standarcie wyciągów ktory udało się nam na rynek wprowadzić i ilość powstajacych klonów przynosi nam tylko dodatkowy zysk medialny więc niech je tłuką na nasz obraz i podobieństwo ku dalszemu rozwojowi naszej firmy 8)

 

Ps. Wygląda że do fotek reklamowych "Bracia" kupili je u nas przez podstawioną klientkę z Bielska, kupiła na jesieni od razu kilka wyciągów teraz już mam pewność bo wtedy tylko domniemałem gdzie trafią :?

Link to comment
Share on other sites

Cygnus chodzi tu o wygląd najłatwiej pożnać że to wyciąg Astrokrak po tej kostce która trzyma ośke :| Najlepsze jest to ze widać w miejscu gdzie jedna rurka wchodzi w drugą - biel - chyba te wyciągi są obklejone, a nie wymalowane ( albo tak się światło odbija ) :roll: Janusz co do stopki to lepiej się nie wypowiadać na ten temat bo jak znam "U" to pewnie jakiś odlew alu :mrgreen: Prosze zwrócić uwagę na tą piekną redukcje 2" na 1.25" :buahaha: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Like
   • 58 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Haha
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.