Skocz do zawartości

Widebino28 2,3x40


Prorok83

Rekomendowane odpowiedzi

### ZDJĘCIA http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=52400&sid=9cf4e5b2111a963640d936a5a0ad826d ###

 

Sprzedam praktycznie nową przeglądową lornetkę, stan sklepowy Kasai Widebino 28 2,3x40.

Lornetka zakupiona w 10/2018 w Okularum. Prezentacja lornetki https://okularum.eu/Kasai_Widebino28.

Z uwagi na cudowną polską aurę tej zimy użyta 4 razy. Cóz taki mamy klimat ;-) 

Wrażenia własne? 
Pierwsze wrażenie super pozytywne. Zobaczyć konstelacje w całości i z gwiazdami które ciężko dostrzec gołym okiem to coś wielkiego. Dla przykładu niemal cały Orion w polu widzenia. 

Dlaczego Widebino? 
Aktualnie jestem również w posiadaniu BGSZ 2,3x40 i miałem okazję porównać dwa modele. Bardzo ogólnie rzecz ujmując
1. Kasai ma szersze pole widzenia
2. BGSZ jest bardzo wrażliwa na wszelkie źródła światła (lampy, księżyc) co objawia się refleksami i rozświetleniem widzialnego obrazu. Kasai sprawuje sie pod tym kątem dużo lepiej, obraz jest ciemny i naprawde trzeba patrzeć blisko źródła światła aby coś się zadziało. Dzieki temu patrząc przez Kasai skupiasz sie w 100% na obrazie a nie na tym że coś ci rozświetla obraz 
3. Jakość obrazu porównał bym do przesiadki na nowe okulary (okularnicy powinni zrozumieć :-)). Czysty wyrażny obraz kontra obraz po przejściach. 
4. Kasai ktorego mam to najnowsze wydanie, czyli Dioptri +/-6. Przy mojej wadzie 5 to zbawienie.
5. Regulacja ostrości. W BGSZ mamy szpary ktore sa podatne na dostawanie się brudu, w Kasai regulacja porusza sie z soczewką. 

BGSZ jest do zaakceptowania ale trzeba by było ją troche zmodyfikować. 

Dla kogo? 
Dla każdego. 
Wg. mnie sprzet obowiązkowy dla osób początkujących, aby nauczyć się nieba i naprawdę pokochać tą pasję. Zbyt duże powiększenie moim zdaniem jest utrudnieniem i może zniechęcić. 
Osoby doświadczone docenią jej walory i gwarantuje super wrażenia i że zostanie na stałe. 

Dlaczego sprzedaję? 
1. Mam zaciągnięty dług u żony
2. Przed latem muszę dokupić jeszcze troche sprzetu astro

Zachęcam? 
Nie kupujcie tej lornetki :-). Bede szczesliwy jak u mnie zostanie. Naprawdę jest mi jej szkoda. Żona wybaczy w końcu przysięgała. Jeśli jednak ktoś ją chce kupić to niech korzysta, MAM CHWILE SŁABOŚCI. 

Co w zestawie? 
1. Lornetka z deklami
2. Pasek do lornetki
3. Futeral z paskiem
4. Oryginalne opakowanie
5. +++ ringi na filtry 2"

Moja cena? 
Wydałem na nią 800zł bo perspektywa zakupu teleskopu w tamtym czasie to 3 lata. Cud świąteczny się stał że teleskop juz mam :-). 

Chcę za nią 699 i koszty wysyłki po mojej stronie. Cena do niewielkiej negocjacji.

Edytowane przez Prorok83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.