Skocz do zawartości

Barlow zagadka ???


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie otrzymałem przesyłę z Vixenowskim Barlowem.  Ale przyznam, że coś mi tu nie pasi.  Popatrzcie na zdjęcie.  Długość tej węższej części, która powinna wchodzić w diagonal jest tak duża, że się nie mieści.  Wchodzi za to spokojnie bezpośrednio w wyciąg, ale wtedy nie da się wyostrzyć.  O co chodzi w tym urządzeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem.  Swietnie pasuje ale nie ostrzy.  Ciekawe to to, że jak wsadziłem Barlowa na wprost i looknąłem bez okulara, to obraz był ostry.  Z okularem nie udało się tego osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko przećwiczyłem.  Rzeźbiłem ponad godzinę.  Gdyby nie ćwiczenia Zen (które kiedyś studiowałem przez 5 min w kiblu), to pier....ął bym tym Barlowem o taras sąsiada.  

 

Zobacz co oni napisali na web:

2x Barlow Lens (1-1/4")

Increases magnification 2x. Increases magnification 2.6x when used with a diagonal. Fits into visual back. Fully coated.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napisali ze to twojego Scoupa podejdzie???

Ostatnio klient przyniósł mi innego Barlowa z rosyjskim rodowodem który też nie ogniskował i okazało sie że brak w nim jednej soczewki , szybko go odesłał !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups...  Nie wiem o czym mówisz?  Kupiłem od dealera u którego nabyłem scope.  Najpierw wytłumaczyć musiałem po co i tak dalej, bo gość mnie zniechęcał, mówiąc, że lepiej kupić więcej okularów (oczywiście, że lepiej - również dla niego).  Potem przysłał to ustrojstwo.  Jutro do niego dryndnę.

 

Ale popatrz na moje pytanie do Ciebie na privie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, przecież mi to sprzedał gość u którego kupiłem teleskop.  Wymienialiśmy zdania na temat tego Barlowa zanim go zamówiłem, i wszystko było jasne, do czego będę go używał.

 

Żeby soczewka była w środku, a nie na końcu, to wziął bym, piłke i w połowie upiłował.

 

Spójżcie na opis po angielsku, wynika z niego, że montuje się go w wyciągu i bez diagonala daje 2x a z diagonalem 2.6x.  Co za bull shit .  Tak czy inaczej nie ostrzy, bo wyciąg się już dalej nie wyciąga.  

 

A może to takie badziewie co robiąc ogniskową z 920 do 1840 wymaga, aby wyciąg wysunął się właśnie na taką odległość?? ;D ;D

 

Bo zdechnę, auto cenzura.  Wycieło mi "szit" i wstawiło nuts.  ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyjaśnia sprawę, powinno być minimum 100 a najlepiej pod 120mm co zapewnia parafokalność kątówek, Barlowów i najdziwniejszych nawet okularów, nie ma do niego (Vixena) jakiejś prostej złączki okularowej która złatwiła by sprawę przedłużenia wyciągu  o te brakujące z zapasem 4cm ???

Chyba zacznę robić złączki przedłużające z T adaptera na okulary 1,25 bo to coraz częstszy problem w bogato wyposażonym sprzęcie  8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki Januszu, jesteś genialny.  Przetrząsnąłem pudełko z akcesoriami, które od 3-ch miesięcy leży na boku i cóż tam znalazłem?  Przedłużkę nakręcanąo długości 4 cm.  Z tą przedłużką wszystko gra.  Jak policzyłem, brakowało około 5mm w wyciągu, aby przedłużka nie była potrzebna.  Trochę mnie to wkurza, bo jest to jednak niedoróbka, a wydawać by się mogło, że hi class.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.