Skocz do zawartości

Montaż EQ5 (Meade LXD75), Meade AR 127 mm


lolak89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Na sprzedaż posiadam Montaż Meade LXD75. Odpowiednik EQ5, CG5 czy tam Bresser EXOS II.
Bardzo delikatny luz na mikroruchach osi Dec, mniejszy niż miałem w CG4. Chodzi bardzo płynnie, jest czysty, niepoobijany.
Super solidny i przede wszystkim wysoki statyw 2" ze stali. Na wyposażeniu standardowa przeciwwaga 4.5 kg.
Dodatkowo jest podświetlana lunetka biegunowa bez baterii, czysta bez rys, kilka paproszków.

Montaż był pierwotnie z GOTO ale jedna oś ma problemy ze sterowaniem więc jest odłączona. Mikroruchy mogą być używane manualnie, wystarczy dokupić cięgna. Zdjęcie silników wymaga 2 minut pracy przy odkręcaniu dwóch śrub. Potem wystarczy odkręcić małym kluczem ampulkiem dwie zębatki i na ich miejsce założyć cięgna. Dodatkowo obudowy silników mają zaślepki w miejscu zębatek więc na dobrą sprawę wystarczy tylko odkręcić zębatki przymocowane do głowicy i na ich miejsce założyć cięgna.
Będzie hybryda  

GOTO liczę jako gratis dla majsterkowicza. Ja ze swojej strony wymienię w wolnym czasie przewody od sterowania, może sterowanie wróci do normy. Oczywiście cena przez to się nie zmieni.

Mam na poczcie film z jego pracy, poważnie zainteresowanemu mogę przesłać.


Cena 
900 zł + wysyłka 30 zł za komplet czyli, głowica ze statywem 2", podświetlana lunetka biegunowa, przeciwwaga z prętem i GOTO razem z porządnym zasilaczem sieciowym i koszykiem na baterie.
Bez możliwości negocjacji ani rozbijania zestawu.

Achromat Meade AR5, 127 mm/1200

Achromat w idealnym stanie. Super uniwersalny, świetnie nadający się zarówno do US i jak i DS. Soczewka lekko przykurzona z zewnątrz, bez rys, w idealnym stanie. Kolimowalna cela, tuba bez rys czy uszkodzeń, wybaflowana i wyczerniona.
Wyciąg 2" z redukcją na 1,25. W zestawie szukacz 8x50 bez rys czy uszkodzeń z mocowaniem, bez zaślepek.
Obrazy ostre i kontrastowe, M42 na czarnym tle. Księzyc super ostry z nielicznymi kolorkami nie wpływającymi na wrażenia z obserwacji.

Cena 700 zł + wysyłka około 30 zł. Bez możliwości negocjacji. 

Przy zakupie całości wysyłkę biorę na siebie. Mam oryginalne pudełka na strychu.

 

 

Fotki już są na sąsiednim forum, nie będę dublował. Tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.