Skocz do zawartości

NexStar 6SE + NIKON D5100 = brak ostrzenia


Maciej77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z zestawem celestron 6se + nikon D5100.. mianowicie nie mogę uzyskać ostrego obrazu, z barlowem jest podobnie, nie mogę za nic w świecie wyostrzyć.. zarówno w obserwacjach naziemnych jak i np. księżyca. Jaki może być powód takiego stanu rzeczy ? Czy ktoś z Was posiada podobny tele i używa go do astrofoto ?
Pozdrawiam

Edytowane przez Maciej77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacinSn Dzięki za odpowiedź :). W okularze jest wszystko ok, posiadam Zoom Badera MARK IV i po zejściu poniżej 10mm ostrość też powoli gubi.. jeśli chodzi o aparat to i na kątówce jak i bezpośrednio na tyle jest to samo.. 

Do podpięcia aparatu pod tele używam poniższych akcesorii..

Przesyłam też przykładowe zdjęcie księżyca..

Ps. Marcinie a jakiego barlowa używasz ? i jakie masz akcesoria do tego ?

astrofoto_sprzet.jpg

ksiezyc_przyklad.jpg

Edytowane przez Maciej77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z lewej dwa pierwsze elementy były zakupione jako pierwsze i właśnie z tego połączenia wyszło zdjęcie księżyca w załączniku. Te dwa elementy po prawej to soczekwa barlowa + adapter do niej i tam to już kompletna tragedia jeśli chodzi o ostrość.. Ps. Masz jakieś zdjęcie księżyca z tego zestawu ?:)
Ps2. Marcinie, a używasz też barlowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, jeśli masz ostrość w wizualu, to po pokręceniu oczywiście trochę śrubą ostrości powinieneś też złapać ostrość w lustrzance podłączonej przez nosek i pierścień T2. Zdjęcie w pełnym rozmiarze mam takie (tylko, że Nikon D3100, obecnie mam D5300 i też ostrzy).

Ksiezyc_tranzyt_samolotu_10_04_2017_a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej77 napisał:

MacinSn Dzięki za odpowiedź :). W okularze jest wszystko ok, posiadam Zoom Badera MARK IV i po zejściu poniżej 10mm ostrość też powoli gubi.. jeśli chodzi o aparat to i na kątówce jak i bezpośrednio na tyle jest to samo.. 

Do podpięcia aparatu pod tele używam poniższych akcesorii..

Przesyłam też przykładowe zdjęcie księżyca..

Ps. Marcinie a jakiego barlowa używasz ? i jakie masz akcesoria do tego ?

astrofoto_sprzet.jpg

ksiezyc_przyklad.jpg

Wątpię, żeby chodziło o gubienie ostrości a raczej o marny seeing, zbyt duże powiększenie do zastanych warunków i stąd te problemy. Chłodzisz zestaw przed obserwacjami? 

Spróbuj na spokojnie w dzien wyostrzyć obraz z aktualnymi akcesoriami. Do barlowa może brakować Ci backfocusa i trzebaby stosować jakieś extendery. Chcesz używać tego do planet? Jeśli tak, to odpuść lustrzankę, do tego dużo lepszy będzie webcam lub dedykowana kamerka do astro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.