Skocz do zawartości

Tał 100 RS


sunexplorer

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż; moje subiektywne wrażenia po przesiadce z 150mm szukacza komet made in Unwersał są jak najbardziej pozytywne - zasięg co najmniej taki sam (!) ostrość zupełnie z innej bajki.

Pamiętam obraz Księżyca podczas krótkiej sierpniowej sesji - może narażę się bardziej doświadczonym obserwatorom, ale takiej ostrości i plastyczności próżno szukać na fotkach - jednak widok w okularze ma swój niepowtarzalny urok. Można go porównać chyba tylko zdjęciami typu Waldek+Tak128

Trudno cokolwiek dodać. Nie miałem tak naprawdę możliwości porównania Tała z innym, z urzędu lepszym sprzętem. Jak będę miał okazję to coś dodam na ten temat (jest szansa na mini zlocik poznaniaków i ew. porównanie możliwości sprzętu).

Jeszcze jedno, montaż jest kiepski i wymaga wymiany na lepszy. Zresztą wątek ten wielokrotnie przewijał się przez fora astro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę nieskromnie swoją stronę:

http://www.gronki.teleskopy.pl/website/?page=kro

:)

Natomiast wrażenia obserwacyjne - optyka miód :)

Montaż trochę mniejszy miód ale dobrze :) Przypominam, że mam trochę rozbudowaną wersję montażu - na ślimakach. W 100RSie może być trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak sie sklada ze mam tala ubozsza wersje 100r i newtona anteresa 230/1500 made in Astrokrak.

Antka kupilem bo slyszalem duzo "bzdur" na jego temat ,ale to bylo na innym forum wiec calosci nie chce zamieszczac gdyz nie czas na to.

Tal w porownaniu z Antaresem 230/1500 wypadl b.slabo...i to pod kazdym wzgledem,Planety,mgalwice, podwojne,itp,wszystki planety maja duze zazolcenie co jest typowe dla ruskiej optyki, ale za to jakosc ros.optyki jest na b.wysokim poziomie.

Tala nabylem po okazalej cenie do "balkonowych" obserwacji planet i sprawdza sie dobrze nie ma co porownywac go z lustrem 200mm bo zostanie ZMIAZDZONY pod warunkiem ze lustro jest na odpwoiednio wysokim poziomie tak jak i jego kolimacja.

Montaz tala to inna bajka ,musialem go zmienic....

wiecej info pod telef.0600272822

pozdr

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Tała 100 rs około półtora roku. Uważam że sprzęt ten posiada bardzo dobra optyke i z przyjemnoscią można oglądać nim planety czy Księżyc. DS to już inna sprawa, aczkolwiek pod ciemnym niebem też się nieźle prezentuje. Montaż natychmiast do wymiany. Teleksop ten powieszony na lepszym montażu daje naprawdę satysfakcjonujące efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.