Skocz do zawartości

Ostrość


sfw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne forum :D

 

Jestem tu newbi, więc proszę o krztynę wyrozumiałości jeśli zadane pytanko wyda się komuś trywialne.

Dysponuję SkyLuxem i camerką Canon G5, ogólnie astrfotograf ze mnie żaden, aczkolwiek z tradycyjną foto to mam do czynienia od dłuższego czasu. Zastanawia mnie problem z ostrzeniem (ręcznym bo o AF przy tym Canonku przez telepa to chyba mogę zapomnieć), mianowicie przy projekcji okularowej (przez kittową 20) obraz mam jak żyleta, po podpięciu (a właściwie przystawienieu na statywie) aparatu za chińskiego Boga nie mogę manulalnie ostrośći ustawić :angry: Może ktoś ma jakiś złoty środek? ręczny focus wychodzi mi gdzieś pomiędzy 20 a 50 cm :wacko: Już nic w takim razie nie rozumiem :Boink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne forum  :D

 

Jestem tu newbi, więc proszę o krztynę wyrozumiałości jeśli zadane pytanko wyda się komuś trywialne.

Dysponuję SkyLuxem i camerką Canon G5, ogólnie astrfotograf ze mnie żaden, aczkolwiek z tradycyjną foto to mam do czynienia od dłuższego czasu. Zastanawia mnie problem z ostrzeniem (ręcznym bo o AF przy tym Canonku przez telepa to chyba mogę zapomnieć), mianowicie przy projekcji okularowej (przez kittową 20) obraz mam jak żyleta, po podpięciu (a właściwie przystawienieu na statywie) aparatu za chińskiego Boga nie mogę manulalnie ostrośći ustawić :angry: Może ktoś ma jakiś złoty środek? ręczny focus wychodzi mi gdzieś pomiędzy 20 a 50 cm  :wacko: Już nic w takim razie nie rozumiem :Boink:

 

pozdrawiam

 

W aparacie pozostaw ostrość na nieskończoność a ostrość ustawiaj wyciągem okularowym jak pan Bóg przykazał w astrofotografii :Salut:

Edytowane przez Janusz_P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aparacie pozostaw ostrość na nieskończoność a ostrość ustawiaj wyciągem okularowym jak pan Bóg przykazał w astrofotografii :Salut:

 

??? w moim przypadku będzie trochę dokuczliwe (przynajmniej zanim nie zakupię obejmy na okular do zamocowania aparatu) dzięki za hinta :Salut:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.