Skocz do zawartości

Nie tylko w szkole ale i na boisku


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

9 czerwca godz 20 pokaz nieba yeah u mnie w szkole gim nr 14 w Gdyni razem z karolem 007 napewno sie stawimy dziękuje pani zalesławie za wspaniały wypad na zaćmienie słońca było extra, ciekawe co w 3 kl gimn będą za niespodzianki przygotowane przez panią zalesławe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie bardzo :D, ze podobaja sie Wam te zajecia.

Taki entuzjazm uczniow bardzo mnie mobilizuje , nie wiem czy dam rade co[ nowego wymyslic .

Czekam na Wasza pomoc , pomysBy.

Uroda zjawisk fizycznych jest powalajaca , tylko w szkole mamy marne warunki , by to pokazac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i szlag trafił pogodę! Słońce paliło jak durne przez równy miesiąc. A teraz, na dwie godziny przed obserwacjami, całe niebo zasnuło się szczelnie sinymi litymi chmurami, z których pewnie zaraz lunie. Do tego zawiało sztormowo spod granicy frontu. Murphy jest wredny!

 

Właśnie obejrzałem wszystkie serwisy pogodowe. Najidiotyczniej wypadła Panorama w "dwójce". Pokazali tam wielki wyż na całą Polskę i ani jednej chmurki. Może to oznacza, że ten syf, który na nas nadciągnął ma charakter przejściowy. Jedziemy na miejsce pokazu z bagażnikami pełnymi sprzętów. Może coś się przejaśni...

 

W mordę jeża! Było nie zapeszać... :-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpiący powrócili, wierzący triumfowali. Chmury, których nie było w żadnym serwisie pogodowym (poza czeskim http://www.chmi.cz/meteo/sat/NOAA/prod) denerwowały tylko przez 2,5 godziny. Ok. 20:30 znowu się przejaśniło! Całkowicie.

Był Księżyc, były wyłaniające się z cienia wierzchołki gór Jura. Były dwa zakrycia 6,7 mag i 6,1 mag w Pannie, był Jowisz, a patrzącej w niebo gawiedzi, i odliczającej czas "5, 4, 3, 2, 1, teraz!", ukazała się co do sekundy flara satelity "Irydium 70".

 

OP PTMA reprezentowany był przez Anię, Edytę, Piotra W. Piotra S., Czarka W. , Filipa P., Bogdana Sz., Przemka S., Dariusza Ż. z córką Alicją. Sprzęt - zgodnie z zapowiedziami w innym wątku + ETX Czarka, który przyjechał na pokaz niemal prosto z samolotu. Dziękuję szanownemu koleżeństwu za przybycie i godne reprezentowanie naszej zacnej Organizacji.

 

O wrażeniach napiszą, mam nadzieję, gospodarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem się ostatentacyjnie zwijać ok. 23:00, bo mi córa dzwoniła z zimna zębami (zimno nie było, ale wiało okrutnie). Oprócz tego zaczęłą się kręcić koło statywów tzw. trudna młodzież spoza szkoły na terenie której byliśmy. A że miałem trzy sprzęta do złożenia, to z pomocą Czarka spakowałem się jako ostatni. Czyli byliśmy tam od 20:00 do 23:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to dobre określenie: trudna młodzież. Trochę mnie zmierziło jak kilku młokosów ustawiało się z boku na browara i gadało o wyrywaniu dup na dysce...

 

ale dajmy juz spokój z tym marudzeniem, ja wyjechałem stamtąd w szoku po obrazach jakie daje SKY WATCHER Bogdana. Panowie to sprzęt warty polecenia i za bardziej niż rozsądne pieniądze!!!

 

Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak letnie miesiące nie są najszczęśliwsze do pokazów. Trzeba poczekać do jesieni i zimy wtedy można kończyć nawet o 20.00.

W zeszłym roku robiłem pokaz na biwaku zuchowym (mieli go w harcówce w mieście) i koło harcówki też kręciła się "trudna" młodzież ale na szczęście skończyło się tylko na strachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Newton Bogdana daje po prostu wspaniałe obrazy. Jak zerknąłem na Księżyc pod 120x to mi szczęka opadła! Żyleta jak cholera! Jowisz też był bajkowy no i ten Dobson, niezmiernie stabilny i wygodny w obsłudze.

 

Moja 14 bedzie dopiero w październiku więc na razie podczepiam się na tzw. Krzysia do innych co sprzęt posiadają ;D ;D ;D

 

Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.