Skocz do zawartości

SN 10"


wampum

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.
Oferuję Smidta Newtona 10"F4.
Stan bardzo dobry "-".
Minus za wyłamany kawałek kołnierza podstawy (kupiłem już wyłamanego ale jeszcze mi się troszkę dołamało).
Reszta jak nowa.
W zestawie szukacz i obejmy z długim dovetailem.
Raczej odbiór osobisty, chociaż karton mam, ale wysyłka tylko na odpowiedzialność kupujacego bo dużo szkła w tym sprzęcie - LG,LW i płyta korekyjna.

Cena 3000pln do rozsądnej negocjacji.
Tomek.

IMG_E3409.JPG

IMG_E3410.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że to F=4, jest jasno i miło ....
Nie mam zbyt dużej wiedzy w astrofotgrafii ale oprócz niezaprzeczalnych walorów w obserwacjach wizualnych (łapacz mgiełek pod ciemnym niebem), przy takiej światłosile i zastosowaniu korektora komy to chyba jest bardzo dobry sprzet do zdjeć DS-ów.
Miałem zresztą plany aby go uzyć, ale problemy z montażem GOTO i nawet brak czasu na porządne podejście do fotografii planetarnej uświadomiły mi, że nie wykorzystam potencjału tego telekopu. Zresztą przekonałem się na własnej skórze że taki Newton na statywie + nieduży balkon to nie jest udane rozwiązanie i to głowny powód sprzedaży....jak ma stać przez rok uzyty kilka razy to niech ktoś o większych możliwościach logistycznych cieszy się z tego teleskopu.
Nowa cena - 2800pln.

Aha.
W zależności co kupię w zastępstwie, bedzie możliwość otrzymania odrośnika marki Kendric (co prawda łapie rzepami na styk ale jak się człowiek przyłoży do zamocowania to trzyma) - no chyba, że kupię SCT 10" to sobie zostawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.