Skocz do zawartości

Większa skala z DSLR i nie tylko


Nocny Marek

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie będę umieszczał swoje wypociny, które chyba można określić zdjęciami DS w dużej skali. Na razie używam lustrzanek ale będę podejmował także próby astro kamerkami. Na początek mgławica Eskimos. L- 63x19 s, D- 63x19 s, B- 102x1/4000 s, Dobson 12" GoTo, Canon 1100d mod, Barlow TV Powermate x2, stack DSS, obróbka PS, crop i upsize. Nie wiem jakie były warunki, seeing itp. Za rzadko robię zdjęcia :/ Jednak wielka skala mnie kręci jak i "lucky imaging". To zdjęcie to tylko taki spontaniczny test jak wyjdzie taki mały obiekt przez sprzęt jaki mam. Jestem zadowolony z efektu ale jestem przekonany, że mogę więcej wycisnąć. Lepsze warunki i więcej materiału da lepsze rezultaty. A Wam jak się podoba?

mglawica_eskimos_jpg_opis.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Od niedawna jestem posiadaczem swojej pierwszej kamery astro czyli ASI 462 MC. Przede wszystkim interesuje mnie fotografia Księżyca w dużej skali ale także chcę próbować Lucky Imaging DS. Pogoda jest tragiczna od wielu tygodni. Ostatnio była pogodna połowa nocy więc podszedłem do M 42. Przedstawiam Wam pierwsze podejście LI nową kamerką. Zdjęcie robione Dobsonem 12" GoTo, mialem uzbierane ponad 5000 klatek L oraz 5000 dark. Niestety nie udało mi się ich zestackować w AS3 (nie ogarnął rotacji pola). Wyrównywałem je w PIPP i z niewiadomych przyczyn wyszły w odcieniach szarości tylko AS3 widział je w kolorze. Zrobiłem także kilka plików SER, które łącznie także obejmowały około 5000 klatek L i dark. Gdy pliki rozłożyłem w PIPP na klatki wyszły mi absurdalne ilości Gb (z plików SER które miały około 20 Gb wyszło ponad 5000 tiffów, które miały ponad 60 Gb :/, nie licząc SERa z darkami, który by też ważył tony Gb). Niestety gdy chciałem je złożyć w DSS on potrzebował tymczasowo kolejnych ok 70 Gb :/ (nie mam tyle dysku) MA SA KRA! Koniec końców złożyłem szare klatki w DSS oraz część w kolorze w AS3. Szare to stack jeśli dobrze pamiętam 10% z 5240 klatek, kolorowe foto niestety nie wiem bo tak wiele mieszania i prób było, że już nie wiem. Trochę jajowate gwiazdy wyszły, nie wiem dlaczego, być może zła kolimacja. Dopiero zaczynam się uczyć. Obróbka w PS.

stack_2_ps_FB.jpg

 

dss_M42_10proc_2_FB.jpg

Edytowane przez kosmitek
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.