Skocz do zawartości

Dobsonik 10" , barlow i takie tam


Jan Astralbreeze

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, w związku z tym że w ostatnim czasie przerzuciłem się bardziej na astrofotografie, stoi u mnie biedny dobson 10" w kącie, chciałbym więc żeby trafił w ręcę w których podziała bo to dobry teleskop. Mam na sprzedaż 5 przedmiotów:

1. Zestaw : teleskop Skywatcher Dobson flex tube 10" + wszystkie dodatki z zestawu(okulary ploesl 10mm i 25m, szukacz + stopka do szukacza, adaptery 2" i 1,25", zestaw kluczy i śrubokręt) całość 2200 złoty

Stan optyki teleskopu- doskonała, stan mechaniki-doskonała, 1 rysa na zewntrz.  tubie widoczna na zdjęciu, 1 wgniecenie na skrzyni montażu na zdjęciu. Stan optyki okularów i szukacza- bardzo dobry, trochę zakurzony ale nie ma to wpływu na jakość obrazu. Na adapterach i oprawie okularów normalne ślady użytkowania(drobne rysy od zacisku śrubą). Zestaw został zakupiony na początku lutego tego roku, więc był u mnie 10 miesięcy, był używany około 30 razy, ani razu nie miałem problemów z kolimacją(teleskopem udało mi się zobaczyć między innymi wszystkie planety poza Uranem I Neptunem, kilka galaktyk i 2 mgławice, z czego Mgławicę Oriona w Warszawie.

2. Soczewka Barlowa Omni Celestron 1,25" stan jak nowa ,prawie nie używana 90 złoty 

3.Adapter do smartphona Levenhuk 10 , nie używany 30 złoty 

4. Filtr czerwony do Marsa 1,25" stan bardzo dobry 20 złoty 

5. Filtr CLS 2" stan bardzo dobry 190 złoty 

Odbiór pozycji 2-5 na terenie Warszawy , mogę dowieść, odbiór pozycji 1 też tylko w Warszawie, kombinuję jeszcze jak to przeprowadzić, szczegóły dla 1 do omówienia na priv.

Link do zdjęć : https://we.tl/t-uJZrBfS1XX

Edytowane przez Jan Astralbreeze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.