Jump to content

Dobsonik 10" , barlow i takie tam


Jan Astralbreeze
 Share

Recommended Posts

Witajcie, w związku z tym że w ostatnim czasie przerzuciłem się bardziej na astrofotografie, stoi u mnie biedny dobson 10" w kącie, chciałbym więc żeby trafił w ręcę w których podziała bo to dobry teleskop. Mam na sprzedaż 5 przedmiotów:

1. Zestaw : teleskop Skywatcher Dobson flex tube 10" + wszystkie dodatki z zestawu(okulary ploesl 10mm i 25m, szukacz + stopka do szukacza, adaptery 2" i 1,25", zestaw kluczy i śrubokręt) całość 2200 złoty

Stan optyki teleskopu- doskonała, stan mechaniki-doskonała, 1 rysa na zewntrz.  tubie widoczna na zdjęciu, 1 wgniecenie na skrzyni montażu na zdjęciu. Stan optyki okularów i szukacza- bardzo dobry, trochę zakurzony ale nie ma to wpływu na jakość obrazu. Na adapterach i oprawie okularów normalne ślady użytkowania(drobne rysy od zacisku śrubą). Zestaw został zakupiony na początku lutego tego roku, więc był u mnie 10 miesięcy, był używany około 30 razy, ani razu nie miałem problemów z kolimacją(teleskopem udało mi się zobaczyć między innymi wszystkie planety poza Uranem I Neptunem, kilka galaktyk i 2 mgławice, z czego Mgławicę Oriona w Warszawie.

2. Soczewka Barlowa Omni Celestron 1,25" stan jak nowa ,prawie nie używana 90 złoty 

3.Adapter do smartphona Levenhuk 10 , nie używany 30 złoty 

4. Filtr czerwony do Marsa 1,25" stan bardzo dobry 20 złoty 

5. Filtr CLS 2" stan bardzo dobry 190 złoty 

Odbiór pozycji 2-5 na terenie Warszawy , mogę dowieść, odbiór pozycji 1 też tylko w Warszawie, kombinuję jeszcze jak to przeprowadzić, szczegóły dla 1 do omówienia na priv.

Link do zdjęć : https://we.tl/t-uJZrBfS1XX

Edited by Jan Astralbreeze
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
 • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.