Skocz do zawartości

I jeszcze raz Saturn II


Jarzyna B.

Rekomendowane odpowiedzi

Przez święta miałem trochę czasu aby zająć sie materialem z 19 i 20.03. Własciwie to przesiedziałem je całe przy komputerze(żona wściekła) eksperymentując z RegiStaxem i wybierając klatki.Niestety materiał nie dał mi możliwości osiągnięcia lepszego rezultatu jak te zdjęcia Saturna.

Wybranych 1580kl. z ok.10 000,RegiStax2,barlow2x,teleskop Alamak 150\1500,

kamera ToUcam 740K

Saturn_03.jpg

Saturn_03.05r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek planetarne obiekty fotografuje zwykle Mewlonem 210. Przy tej ogniskowej musisz zastosować barlowax2 inaczej nigdy nie uwidocznisz szczegółów,które Cię zadowolą.Pamiętaj aby wtedy nagrywać nieco jaśniejsze aviki co da Ci przy obróbce lapsze efekty.Maksymalnie ustaw też ostrość przed nagrywaniem materiału.Zamieszczę moje pierwsze zdjęcie Saturna.Moja ogniskowa to 1700 z złączką kątową.Z tego zdjęcia byłem wtedy ogromnie zadowolony.Pozdrawiam!!! :D

Saturn_12.04r_pojedyncza_klatka_.jpg

Edytowane przez Jarzyna B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie Boguś ! :Salut:

 

Myślę, że doświadczenie w obróbce już masz, teraz to już tylko kwestia trafienia na doskonały seeing aby pokazać szczyty możliwości twojego sprzętu :lol:

 

BTW, focisz jednak webcamem? nie jesteś zadowolony z kamerki Meada?

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nagrywaniu Avików słabo nasyciłem barwy w obawie przed artefaktami.Miałem z nimi sporo problemów przy webowaniu Meadem LPI.Okazało się,że z ToUcamem problemu tego już nie ma.Meade nie jest złą kamerą ale do Saturna moim zdaniem ToUcam sprawdza się lepiej.Nie wiem szczerze w jakim trybie jest ustawiona moja kamerka.W końcu jestem początkującym amatorem.A w jakim ma być najepiej?Co do studzenia to przy minusowych temperaturach Alamak do astro-foto musi się chłodzić ok.1-1.5godz.Ja na balkon wynoszę pudło z teleskopem już parę godzin wcześniej albo do samochodu i problem z głowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie z moim dzisiejszym Saturnem. Tym razem użyłem drugiego egzemplarza kamerki Logitech QuicKam Pro 4000, gdyż ten którego cały czas używałem chyba nawalił i zaczyna knocić zdjęcia. Kolorystyka jest inna dlatego że druga kamerka jest pozbawiona fabrycznego filtra IR, a w jego miejsce wkreciłem baaderowski filtr IR/UV. Warunki słabe jak zwykle. S/C + BARLOV 2X, mig.1/15s. 5f/s, gain 30% kolor auto, suma 400kl z automatu Registaksa.

SATURN_280305B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.