Skocz do zawartości

Saturn i Jowisz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj solidnie wziełem się za foto.Seeing był dość dobry :D .Najgorsze jest to że skutecznie warunki psuł mi go mój sąsiąd ponieważ z jego komina leciał dym :angry: .Na dodatek robiłem fotki na balkonie.

Fotki uważam za udane :helo:

Refraktor achro 100mm ogniskowa 1000mm + telekonwerter 2x (czyli 2000mm) :Boink: +vesta 680K.Stack 300 klatek.Muszę przyznać że proawdzenie ręczne ogniskową 2000mm nie należy do łatwych ale można się wprawić ;Standardowo pierwsze fotki w normalnej wielkości drugie powiększone o 150% :banan: .

saturn.jpg

saturn_150_.jpg

jowisz.jpg

jowisz150_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przed domem tez dzis bylo calkiem niezle.

Na razie ksiezyce Jowisza wg Registaxa...

 

PS. oczywiscie MAK 127

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refraktor achro 100mm ogniskowa 1000mm + telekonwerter 2x (czyli 2000mm) :Boink: +vesta 680K.Stack 300 klatek.Muszę przyznać że proawdzenie ręczne ogniskową 2000mm nie należy do łatwych ale można się wprawić

 

Fotki które pokazałeś nie są z 2-metrowej ogniskowej. Planety są za małe. Chyba że je specjalnie zmniejszałeś ale w takim razie po co byś się męczył z 2-metrową ogniskową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki które pokazałeś nie są z 2-metrowej ogniskowej. Planety są za małe. Chyba że je specjalnie zmniejszałeś ale w takim razie po co byś się męczył z 2-metrową ogniskową.

Nie możliwe :szczerbaty:

Refraktor 100/1000 + telekonwerter 2x.Nic nie zmniejszałem tylko powiększyłem o 150% te mniejsze fotki.

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe :szczerbaty:

Refraktor 100/1000 + telekonwerter 2x.Nic nie zmniejszałem tylko powiększyłem o 150% te mniejsze fotki.

Przed chwilą się dowiedziałem że być może telekonwerter znajdował się zbyt blisko matrycy i nie ma ogniskowej 2000 :huh:

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Jowisze z wczoraj.

 

dopiero sie wczoraj sie zorientowałem, że moja kupiona "redukcja do ToUcama" jest redukcją do vesty i po wkręceniu jest o pare ładnych stopni nie prostopadła do matrycy. :rolleyes:

 

Sprzęt: rozkolimowany Orion Mak 127mm soczewka barlowa od shortfocusa nakręcona na redukcje od Vesty wkrecona krzywo do ToUcama.

 

ok. 500klatek jak leci, warunki podłe.

 

.jpg

 

.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą się dowiedziałem że być może telekonwerter znajdował się zbyt blisko matrycy i nie ma ogniskowej 2000 :huh:

 

Skala obrazu jest taka jak z ogniskowej 1000mm, może maksymalnie 1200mm nie chce mi sie dokładnie wyliczać, dlatego sądziłem że się pomylileś i wrzuciłeś zdjęcia bez telekonwertera. A może telekonwerter jest do bani ?

 

Ciekawe w jaki sposób czułeś różnicę w prowadzeniu skoro skala obrazu była mniej więcej taka sama :D

Edytowane przez adamsz12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.