Skocz do zawartości

Kupię meteoryty


Marek Substyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Cie Marku.Ja posiadam jeszcze pare sztuk meteorytow.Przesle Ci fotki oraz ich opis.Tak wiec. Nr.1 to Gao-Guenie pozostalosci po H5 .Zostal znaleziony w Burkina Faso w roku 1960.Do tej pory znalezli ponad 200kg kawalkow.Jest to cally okaz.Meteoryt żelazny,waga 5,57g.Ja lekko wytrawilem go aby pokazac krysztalki niklu.Wymiary:23mmx10mm Cena 50 zl Nr.2 to Bensour pozostalosc po LL6.Znaleziony w maroko w 2002 r.cała ilosc znalezionych meteorytow to ponad 200g.Kształt to piętka,przecieta na pół,bardzo cenny okaz dla kolekcjonerow poniewaz jest dobrze widoczna struktura wewnetrzna meteorytu (duze krysztay niklu) Okaz wytrawiony.Waga 3,81 g.Wymiary 18mmx15mm.Cena 100 zl Nr.3 to:Ghubara ,pozostalosci po L5.Znaleziony w 1954 r ,zebrano 100kg kawalków.ten okaz rozpadl sie na 2 polowy.ktos ja pewnie ma w swojej kolekcji :D .Jest to fragment,wymiary:18mmx22mmx21mm.Jest to meteoryt żelazno-kamienny.Waga 14,4g Z jednej strony jest wyszlifowany i wypolerowany aby pokazac strukture (ładnie widoczne kryształy niklu) ceba 70 zl Jesli Masz jakies pytania to podaje ci moj nr.gg 6867186 Mam kilka fotek tych meteorytow.Te zdjecie moze nie jest najlepszej jakosc ale reszta jest ok Pozdrawiam

meteoryty.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam Cie Marku.Ja posiadam jeszcze pare sztuk meteorytow.Przesle Ci fotki oraz ich opis.Tak wiec.                                                                                                            Nr.1 to Gao-Guenie pozostalosci po H5 .Zostal znaleziony w Burkina Faso w roku 1960.Do tej pory znalezli ponad 200kg kawalkow.Jest to cally okaz.Meteoryt żelazny,waga 5,57g.Ja lekko wytrawilem go aby pokazac krysztalki niklu.Wymiary:23mmx10mm Cena 50 zl  Nr.2 to Bensour pozostalosc po LL6.Znaleziony w maroko w 2002 r.cała ilosc znalezionych meteorytow to ponad 200g.Kształt to piętka,przecieta na pół,bardzo cenny okaz dla kolekcjonerow poniewaz jest dobrze widoczna struktura wewnetrzna meteorytu (duze krysztay niklu) Okaz wytrawiony.Waga 3,81 g.Wymiary 18mmx15mm.Cena 100 zl                                      Nr.3 to:Ghubara ,pozostalosci po L5.Znaleziony w 1954 r ,zebrano 100kg kawalków.ten okaz rozpadl sie na 2 polowy.ktos ja pewnie ma w swojej kolekcji :D .Jest to fragment,wymiary:18mmx22mmx21mm.Jest to meteoryt żelazno-kamienny.Waga 14,4g Z jednej strony jest wyszlifowany i wypolerowany aby pokazac strukture (ładnie widoczne kryształy niklu) ceba 70 zl                                                                        Jesli Masz jakies pytania to podaje ci moj nr.gg 6867186                                            Mam kilka fotek tych meteorytow.Te zdjecie moze nie jest najlepszej jakosc ale reszta jest ok                                                                                                                  Pozdrawiam

 

Pomil, ja mam duzo pytan...

gdzies ty widzial krysztaly niklu?

Co to znaczy pozostalosc po LL6 czy tez L5?

Po co trawisz meteoryt kamienny?

Od kiedy to Ghubara jest meteorytem zelazo-kamiennym???

 

Takiego steku bzdur juz dawno nie czytalem... ale moze jestem niedoinformowany?

bluuuhaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i niedoinformowany.............. ale na chemi sie znam i sam mi napisz jaka postac ma metaliczny nikiel.Kazdy normalny wie ,ze metale maja budowe krystalicza a nie inna.A co do" steku bzdur" to moze bys to inaczej nazwal,jesli Cie tylko na to stac....................... Ja napisalem to co mialem podane i zapisane kiedy kupowalem te meteoryty.jesli Ci sie niepodoba co pisze ,to po co to czytasz.Nic na siłę

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.