Skocz do zawartości

Jeszcze jeden skylux


JS 53

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc kupiłem na Allegro skyluxa.Cena i stan ok ale żeby nie było za dobrze brak instrukcji i płyty.Trwa wojna internetowa ze sprzedawcą,efekt wiadomy:obopólny minus.Ponieważ do młodzieży przestałem się zaliczać jakies 30do 40 lat temu a paralaktyka mam poraz pierwszy instrukcja by się przydała bo o płytę to chyba będzie cięzko.Gdyby ktoś mógł mi zrobić ksero luboż udostępnić w inny sposób byłoby fajnie.Znalazłem jakieś opisy w necie ale to nie to a po angielsku kumam bardzo w ograniczonym zakresie.Rosyjskie strony zaczynam dopiero poznawać a są zaiste ciekawe.Jakby coś to digital49@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam za wiele ciekawego w tej instrukcji.

Czasem jak głupieję po rozebraniu głowicu - w którą stronę są pokrętła skierowane, patrzę na obrazek na pudełku.

A ten program MEAD-a... cóż, też nic wielkiego, praktycznie nie używam.

Będziesz miał nad czym pomajsterkować!

 

Pozdrawiam.

Po tuningu uzyskalem prawie nadzwyczajne efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam za wiele ciekawego w tej instrukcji.

Czasem jak głupieję po rozebraniu głowicu - w którą stronę są pokrętła skierowane, patrzę na obrazek na pudełku.

A ten program MEAD-a... cóż, też nic wielkiego, praktycznie nie używam.

Będziesz miał nad czym pomajsterkować!

 

Pozdrawiam.

Po tuningu uzyskalem prawie nadzwyczajne efekty :)

 

Thank you my boys.Dzięki wam koledzy jakoś to bedzie, chociaż jakby było coś po polsku byłoby dobrze.Co zaś tyczy się cepa widziałem jeden we wsi koło Sieniawy ale wisiał na belce w stodole użyty ostatni raz na "fajfie pod grzybem" w latach 60tych.W moich stronach pamiętam piekielne młockarnie napędzane kilkumetrowym pasem z silnikajava script:emoticon(':notworthy:')

smilie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja muwiłem że nigdy bym na alegro niekupił teleskopu  :D

 

Tyż prowda ale większość kolegów jak chce coś sprzedać chętnie z tej drogi korzysta.Muszę przyznać .że kilka rzeczy które kupiłem na Allegro były inaczej zupełnie niosiągalne.Ogólnie z telepem też poszło dobrze ale dla zasady fair play muszę gościa zdołować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co goscia dołować ? Sam trochę tym nasiąkniesz . Kompakt i instrukcja jak pisano jest nieistotna . Skorzystaj z opcji szukaj choćby na tym forum i znajdziesz jak ustawic montaż paralaktyczny , jak go poprawić itd . Są darmowe programy . W dołki często wpadamy sami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co goscia dołować ? Sam trochę  tym nasiąkniesz . Kompakt i instrukcja jak pisano jest nieistotna . Skorzystaj z opcji szukaj choćby na tym forum i znajdziesz jak ustawic montaż paralaktyczny , jak go poprawić itd . Są darmowe programy . W dołki często wpadamy sami .

 

To następnym razem pośle telep bez obiektywu bo stwierdzi że nigdzie nie napisał że obiektyw był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kupiłem /ze wzgl. na częsci montażu/ Skayluxa . Jak go już mam to z początku żal było mi rozbierać ten montaż , ale po złożeniu całości jednak na części .

W porównaniu z tym co mam to jest trochę krótszy . Wyglada jakby były to odrzuty z montowni . Wszędzie luzy , różne opory kręcenia luzem , same przekładnie równo chodzą . W sumie z tą tubą luzy za bardzo nie przeszkadzają . W necie jest dużo o tuningu . Nie sprawdzałem w nocy tylko w dzień i wydaje mi się ,że obiektyw jest dużo lepszy od 60/700 . Po wyczernieniu srodka , zmniejszeniu diafragmy , zabawy z wyciągiem jako min. moze być .

Korci mnie zrobić z tuby szukacz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kupiłem /ze wzgl. na częsci montażu/ Skayluxa . Jak go już mam to z początku żal było mi rozbierać ten montaż , ale po złożeniu całości jednak na części .

W porównaniu z tym co mam to jest trochę krótszy . Wyglada jakby były to odrzuty z montowni . Wszędzie luzy , różne opory kręcenia luzem , same przekładnie równo chodzą . W sumie z tą tubą luzy za bardzo nie przeszkadzają . W necie jest dużo o tuningu . Nie sprawdzałem w nocy tylko w dzień i wydaje mi się ,że obiektyw jest dużo lepszy od 60/700 . Po wyczernieniu srodka , zmniejszeniu diafragmy , zabawy z wyciągiem jako min. moze być .

Korci mnie zrobić z tuby szukacz .

 

Jak na razie znam się na tym jak koza na organach.Przed chwilą sciągnąłem instrukcje po czesku no to już jest prawie dobrze.Może dojde i do polskiej.Tuleja wyciągu się telepie światło Łysego waliło po oczach jak diabli jak udało mi się go po kilku minutach znależć tubą opartą parapet i przybierając pozycję nietoperza.Obraz nawet dobry niestety prawie pełnia.Jowisz też nawet nawet chociaż pasów nie widziałem.Jeden księżyc był blisko tarczy planety>używałem różnych okularów.Mam jeszcze Barlowax2 Soligora i Omcona 7,5 tudzież kilka samoróbek.Bezwzględnie trzeba toto wyczernioć ustabilizować wyciąg i wrzucic na mocniejszy statyw.Mam taki ruski wygląda jak młodszy brat tego z teodolitu jest niższy ale stoi pewnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ano jest tych postów troche.W Googlu też można coś znależc poupychane po różnych dziurach tak jak np.instrukcja w Irlandii.Narazie muszę oswoić się z montażem bo jak na razie kręciłem małym patrzydełkiem "ręcami " i było dobrze.Jak widzę Wodzisław mam nadzieję że radlinskie koksy nie poprawiają kontrastu nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Narazie mój internet radiowy chodzi gorzej jak kiedyś modem i żeby cokolwiek przeczytać trzeba miec sporo samozaparcia.Niby firma nad tym pracuje ale o ile ich znam na wszystko trzeba ooooddddcccczzzzeeeekkkkaaaććć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mozolnym naukom kolegi Zbiga poznałem paralaktyk,uzyskałem resztę dokumentacji ,potwierdziło się podejrzanie że każdy Skylux to indywidualne i niepowtarzalne dzieło sztuki.Minus wizyty to szok po informacjach kolegi jakie zwierciadła wykonuje własnoręcznie .Dla mnie " to se nida"Cwiczeń praktycznych dziś nie będzie po pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.