Skocz do zawartości

Głowica astrofoto


Prorok83

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do sprzedania moją pierwszą głowicę astrofotograficzną FASTRON model 9KTL taki jak tutaj http://astrojawil.pl/blog/moje-urzadzenia/fastron-9ktl/

 

Głowicę zakupiłem bezpośrednio od Pana Janusza W. Głowica została zaprojektowana w taki sposób, aby można ją było zamontować na zwykłym statywie fotograficznym.

Osobiście używałem głowicy z lustrzanką Canon 550D APS-C + obiektywy M42 Carl Zeiss 135mm, Jupiter 200mm. Głowica miała równiez na sobie do testów Canona 5D MarkIV i obiektyw 250mm.

 

Nigdy nie skupiałem się na typowym testowaniu głowicy aby znaleźć odpowiedz na pytanie jaki jest maksymalny czas naświetlania np. dla ogniskowej 135mm. Skupiałem się na robieniu zdjęć, a czas naświetlania narzucał mi histogram. Idąc bardziej w szczegóły dla 135mm najdłużej naświetlałem 90 sekund, dla 200mm 73 sekundy.

CO SPRZEDAJĘ?
1. Głowicę Fastron 9KTL
2. Sterownik MK-Astro Fastral Drive wersja 3.3.1 + kabel do zew. zasilania - sterownik ma wbudowany samowyzwalacz, sterownik grzałki, dithering
3. Pręt przeciwwagi + dorobiona przeciwwaga 1kg
4. Power box z kablem do zew. zasilania na wtyk zapalniczki
5. Rzep do zabezpieczenia ramienia w transporcie.

 

Zestaw nie zawiera
1. Lasera biegunowego – krokiem milowym jest laser z regulacją pion/poziom. Inną opcją jest zastosowanie szukacza.
2. Głowicy kulowej

3. Statywu który jest na zdjęciu

 

Fastron był moim pierwszym krokiem w kierunku sprawdzenia siebie, czy astrofotografia jest dla mnie. Ta głowica i uzyskane nią zdjęcia sprawiły mi bardzo dużo satysfakcji i dzisiaj rozwijam się dalej. W moim przypadku na dzień dzisiejszy astrofotografia wyparła całkowicie obserwacje wizualne. Cena jak mnie interesuje to 300zł + kw.

 

Kilka surowych klatek i końcowych fotek poniżej

Edytowane przez Prorok83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.