Skocz do zawartości

Montaż Celestron CGE "No response 16/17 error" co dalej


Marcin Ksiazek

Rekomendowane odpowiedzi

Yo!

 

Od roku 2015, albo 2016 stałem się szczęśliwym posiadaczem teleskopu C14 wraz z montażem Celestrona CGE (nie CGE Pro).

Przez całe te lata montaż sprawował się u mnie znakomicie i z powodzeniem stanął w mojej astrobudce i z sukcesami wspierał mnie w mojej amatorekiej astrofotografii. 

Nie narzekałem na niego, był to mój jak na tamte czasy wymarzony montaż.

 

Niestety dokładnie ok rok temu pod moją nieobecność coś się wydarzyło, albo piorun, albo jakieś przepięcie,  bo szlag trafił komputer w budce, switche oraz niestety mój montaż CGE. 

 

Od tego momentu na ekranie pilota pojawia sie komunikat "No response 16 i 17".  Szybko więc zacząłem szukać informacji na zachodnich forach. Odpowiedzi nie przyniosły jednak rozwiązania problemu, można było upgreadować sam pilot, niestety z tzw. MC nie dało się połączyć.

Dodam jeszcze, że po całej serii komunikatów No response, pilot w końcu zgłasza montaż jako Advanced GT i również nie łączy się z płytą główną.

 

Uznałem więc że coś m usiało paść, wytypowałem płytę główną - znalazlem w USA inna, kupiłem wymieniłem i nadal ten sam komunikat.

Możliwośći są dwie, albo obie płtu główne były uwalone, albo pilot.

Tu niestety nie mam dojścia do nikogo ze znajomych, kto by miał montaż celestrona, by sprawdzić, czy mój pilota zadziała na innym montażu, lub czy inny pilot skomunikuje się z moim. 

 

Rozebrałem całość by posprawdzać jakość połączeń płytek wewnątrz, jak i połączeń kablowych - nic nie znalazłem, wszędzie jest przeływ prądu..

 

I co dalej.   Mechanicznie mont jest sprawny, silniki działają (też sprawdzałem), problem leży gdzieś w elektronice. 

 

Wyjść jest kilka: 

 

- znaleźć kogoś, kto się zna i odpłatnie podejmie się dogłębnego sprawdzenia  elektroniki (sygnałów, stanów logicznych ect.) ew. będzie w stanie przywrócić montaż do normalnego funkcjonowani

- skoro montaż jest sprawny, może jakies własne sterowanie silnikami , czytli ATM (arduino itp.)

- sprzedać tak jak jest, lub na części, w końcu to fajna baza pod własny montaż ATM - same silnika Pitmana sa dość drogie, tylko czy ktoś będzie się chciał w to bawić. 

- szukać dalej kogoś w pobliskiej okolicy z pilotem lub podobnym montażem do sprawdzenia elektroniki.

 

Dziś też troche nad montażem siedziałem i szukałem rozwiązania problemu, niestety nadal bez skutku.. :(

 

 

 

IMG_20211114_135543.jpg

IMG_20211114_135557.jpg

Edytowane przez Marcin Ksiazek
błędy ortograficzne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marcin Ksiazek zmienił(a) tytuł na Montaż Celestron CGE "No response 16/17 error" co dalej

Posiadam montaż Celestron Advanced seria GT i jakiś czas temu sypało mi sie sterowanie. Zawieszał się pilot, no to wgrywałem na nowo oprogramowanie i znowu wszystko działało, ale po jakimś czasie znowu się zawieszało i tak kilka razy. W końcu rozebralem wszystko i powymieniałem wszystkie kondensatory elektrolity  i to pomogło. Nie twierdzę że i tu pomoże, ale zawsze warto spróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.