Skocz do zawartości

Flattener/Reduktor 0.7x Borg 7870 unikat


poldip

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam flattener/reduktor BORG OASIS 0.7x (made in Japan). Przeznaczony do refraktorów o ogniskowej 300-1000 (najlepiej tripletów i/lub apo). Regulacja jest bardzo prosta - poprzez wysuw części wewnętrznej zgodnie z podziałką. Standardowy backfocus 55mm. Aczkolwiek nie jest to stricte wymagane gdyż dzięki wysuwanej konstrukcji można również regulować sobie backfocus. Opis tutaj: https://www.sciencecenter.net/hutech/prices/borgparts/html/7870.htm

Reduktor ma wbudowany rotator.

Na wejściu gwint M57 męski, na wyjściu gwint M57 żeński.

Szkła nie mają rys. Są jakieś paproszki ale nic z czym by sobie nie poradziła gruszka.

Jestem pierwszym właścicielem. Wydaje się że nie jest on obecnie dostępny w sprzedaży. Kupiłem go kilka lat temu w sklepie internetowym AOK w Szwajcarii. Podobno obsługuje full frame. Ja używałem reduktora z moim cff105, z natywnego F6 miałem się F4.2 (!) Bardzo ładnie wypłaszczał z rogami włącznie (płaskość <11%, dla chipu KAF8300).

W komplecie pudełko oraz dwie zaślepki.

Cena 1650zł, odbiór osobisty w Warszawie lub paczkomat +10zł.

 

P1090867.JPG

P1090868.JPG

P1090869.JPG

P1090871.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Aktualne. 

Pod linkiem są dwie fotki zrobione przez ten reduktor, połączone następnie w mozaike. Klasyczny klasyk czyli ic405 i ic410 w jednym kadrze. Zdjęcia sprzed lat wielu ale coś tam widać. Dziś zapewne obrobiłbym je inaczej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.