Skocz do zawartości

Połączenie Heq5 przez wifi z Stellarium.


Krzysztof Stępień

Rekomendowane odpowiedzi

Pod aplikacje Stellarium przez wifi i SynScan Pro podłączyłem mój Heq5.
W menu mam dwie niesychonizowane opcje.
,,Nie wyrównany " i ,,, Lokalizacja: nieaktualna" 
choć w sumie lokalizacja jest podana w aplikacji(foto2) 
pytanie: czy te dwie niezgodności mają duże znaczenie w pracy montażu?Screenshot_2022-01-16-21-05-55-903_com.noctuasoftware.stellarium_free.thumb.jpg.0c005758b7d4c4ca1f8a062cfee4a50e.jpg

Screenshot_2022-01-16-22-50-24-940_com.noctuasoftware.stellarium_free.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Align = wyrównanie = to co robiłeś z pilota np na 3 gwiazdy aby montaż "wiedział gdzie się znajduje" aby poprawnie kierować sie na zadany obiekt.

A lokalizacja to chodzi mi bardziej o to że może i masz wpisaną , ale sama aplikacja nie próbuje ściągnąć jej z telefonu za pomocą GPS ? 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączasz przez telefon, stellarium, może pobrać lokalizację z GPS, w aplikacji na komputerze również. 

Do poprawnego działania musisz podać właściwą lokalizację, możesz sam podać współrzędne geograficzne.

Bez ustawienie montażu, pokazania mu na co "patrzy", nie będzie trafiał w obiekty.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysztof Stępień napisał:

test przeprowadzałem w domu, ale dziś mam zamiar to zrobić

No właśnie ;) zrób to tak jak ma być i na pewno będzie działało. A co do lokalizacji to w telefonie trzeba zajrzeć do Uprawnienia i aplikacje czy stellarium ma dostep do Lokalizacja.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Panowie dzięki za pomoc, bo trzy opcje w końcu są na zielono. Metoda prób i błędów w końcu doszedłem do mety. Wniosek jest taki, Stellarium zaciąga dane z SynScan i tam trzeba wprowadzać wszystkie update z GPS-u i zrobić wyrównanie, więc wszystko jest już okScreenshot_2022-01-18-20-04-43-624_com.noctuasoftware.stellarium_free.thumb.jpg.51abe0c5e7d35770e8efa8137500d630.jpg

 

Edytowane przez Krzysztof Stępień
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.